League Of Legends Studio Riot ogłasza ugodę w wysokości 100 milionów dolarów w sprawie dotyczącej dyskryminacji płciDeweloper League of Legends, Riot Games, ogłosił, że zapłaci 100 milionów dolarów za rozstrzygnięcie pozwu o dyskryminację ze względu na płeć. Pierwotna ugoda wynosiła 10 milionów dolarów, ale zatrudniono nowych prawników i naciskano na znacznie większą wypłatę, która teraz przynosi efekty.

Fundusze rozliczeniowe trafią do ponad 2000 byłych i obecnych pracownic Riot. Prawniczka ds. praw kobiet Genie Harrison, która argumentowała w imieniu pracowników, powiedziała The New York Times, że warunki ugody są uczciwe i że czuje się dumna, że ​​pracowała nad tą sprawą.

„Jestem bardzo zadowolona, ​​że ​​mogliśmy zapewnić to, co uważam za uczciwe ugody” – powiedziała.

Sąd Najwyższy w Los Angeles nadal musi zatwierdzić ugodę. Jeśli tak się stanie, może to wysłać wiadomość do firm kalifornijskich, że wszystkie branże w stanie muszą zapewniać „równe płace i miejsca pracy wolne od dyskryminacji i nękania”, powiedział serwisowi Kevin Kish z kalifornijskiego Departamentu Uczciwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa.

Według NYT ponad 1000 pełnoetatowych pracowników i 1300 wykonawców, którzy pracowali w Riot już w listopadzie 2014 r., podzieli się 80 milionami dolarów, z czego 20 milionów zostanie zarezerwowanych na pokrycie kosztów prawnych i innych kosztów. Riot Games zainwestuje również pieniądze w program różnorodności i integracji, a audyt strony trzeciej zostanie przeprowadzony w celu zapewnienia „analizy równości płci w wynagrodzeniach pracowników i przydziałach pracy”.

Riot Games powiedział w oświadczeniu: „Uważamy, że jest to słuszne, zarówno dla firmy, jak i tych, których doświadczenia w Riot nie odpowiadają naszym standardom i wartościom”.

Publikacja z sierpnia 2018 r. z Cecilii D’Anastasio Kotaku zawierała wiele poważnych i dramatycznych oskarżeń o „kulturę bro” w Riot. Wśród szczegółów było to, że menedżerowie mieli listy, na których klasyfikowali kobiety według atrakcyjności.

Riot należy do chińskiego giganta internetowego Tencent. Darmowa gra MOBA przynosi podobno miliardy dolarów przychodów każdego roku.

GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/league-of-legends-studio-riot-announces-100-million-settlement-in-gender-discrimination-case/1100-6499253/?ftag=CAD-01-10abi2f