League of Geeks w „hibernacji”: jaka przyszłość dla gier Armello i Jumplight Odyssey?

League of Geeks: studio odpowiedzialne za Armello, Jumplight Odyssey i Solium Infernum ma przerwę

Trudna decyzja

Pod koniec ubiegłego roku League of Geeks zdecydowało się wysłać 50% swoich pracowników na tymczasowy urlop i przejść w stan hibernacji na czas nieokreślony. Decyzja ta wynika z szeregu czynników, takich jak szybko rosnące koszty operacyjne, pogorszenie kursu wymiany AUD/USD, rozczarowująca sprzedaż Jumplight Odyssey we wczesnym dostępie oraz bezprecedensowe wycofanie możliwości finansowania w branży.

Sytuacja, która się pogarsza

Pomimo upływu miesięcy sytuacja studia nie uległa poprawie. Współzałożyciele League of Geeks, Ty Carey, Blake Mizzi i Trent Kusters, ogłosili na stronie internetowej studia: „Biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną w branży gier, podjęliśmy decyzję o hibernacji LoG w dającej się przewidzieć przyszłości i odpocznij dłużej.”

Zdecydowana większość zespołu podjęła się nowych, ekscytujących projektów, a ci, którzy pozostali, w nadchodzących miesiącach będą mieli zasłużoną przerwę.

Przyszłość gier studia

Pomimo zawieszenia działalności studia, wszystkie jego gry pozostaną online i nadal będą wspierane. Aktywny rozwój jednak ustanie. Jumplight Odyssey pozostanie zawieszony na czas nieokreślony, ale zespół chce wycofać grę z wczesnego dostępu w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Zakończy się także rozwój gry strategicznej Solium Infernum. Studio obiecuje jednak kilka niespodzianek, a także poprawki błędów i drobniejszą zawartość, zanim ostatecznie położy kres swojej działalności.

Armello i przyszłość

Jeśli chodzi o Armello, pierwszą grę studia wydaną w 2015 roku, będzie ona w dalszym ciągu uzupełniana o zawartość sezonową i zapewniać poszukiwaczom przygód dawkę bohaterstwa. Zmiany te nie będą miały wpływu na grę planszową Armello.

Podsumowując, League of Geeks podkreśla trudność tworzenia gier wideo w ostatnich latach, pozostaje jednak wdzięczny swoim współpracownikom i społeczności, która wspierała ich w tej przygodzie.

Źródło: www.eurogamer.net