Larian Studios odpowiada na pytania dotyczące rozgrywki krzyżowej w Baldur’s Gate 3 pomiędzy PS5 i PC.

Baldur’s Gate 3 jest wreszcie dostępny na PlayStation 5, dając wreszcie posiadaczom konsoli szansę odkrycia, dlaczego tak głośno mówi się o tej docenionej przez krytyków grze RPG od Larian Studios. Wielu graczy pragnie móc grać ze znajomymi na komputerze PC, ale Baldur’s Gate 3 nie obsługuje obecnie rozgrywki międzyplatformowej… przynajmniej jeszcze nie.

– zdjęcie –

W nowym wywiadzie dla Eurogamer Larian Studios potwierdziło, że wieloplatformowa gra Baldur’s Gate 3 jest „w przygotowaniu” na przyszłą premierę. Od wydania w zeszłym miesiącu Larian pilnie pracuje, aby naprawić różne błędy i problemy z wydajnością, co zapewnia studio zajęcie.

Bardzo oczekiwana funkcja

Fani Baldur’s Gate 3 wreszcie będą mogli grać razem na PC i konsolach… ale nie od razu. „To zawsze było zaplanowane” – mówi dyrektor wydawniczy Michael Douse – „ale wiedzieliśmy, że nie zostanie wydane. Jest to w naszym planie i choć mamy pojęcie, kiedy chcielibyśmy mieć to gotowe, nie chcemy ustalać daty, dopóki nie będziemy pewni. » Gdy dostępna będzie rozgrywka międzyplatformowa, fani Baldur’s Gate 3 będą mogli cieszyć się doskonałym trybem współpracy ze swoimi przyjaciółmi.

Obecnie Baldur’s Gate 3 umożliwia graczom tworzenie postaci i wspólną zabawę w trybie wieloosobowym na podzielonym ekranie oraz w trybie online. Larianowi szczególnie trudno było wdrożyć tryb wieloosobowy na podzielonym ekranie, w związku z czym studio ostatecznie musiało porzucić tę funkcję na Xbox Series S, aby uruchomić grę na platformie w 2023 roku.

Doceniona przez krytyków gra RPG

W naszej wstępnej recenzji Baldur’s Gate 3 zostało uznane za „przełomowy moment w gatunku”. „Czekałem 14 lat, aż gwiazdy znów się zrównają, aby uzyskać idealne połączenie ekscytującej taktycznej walki ze staroszkolną walką RPG, dobrze napisaną, epicką historię ze złożonymi postaciami i wieloma znaczącymi wyborami oraz „poziom kinowego dopracowania i prezentacji, który pozwala mi zobaczyć pot i smutek na twarzach bohaterów w ich najciemniejszych chwilach” – napisaliśmy.

Właściciele PlayStation 5, którzy teraz odkrywają RPG Lariana, mogą zapoznać się między innymi z naszym kompletnym przewodnikiem po Baldur’s Gate 3.

Źródło: www.ign.com