Która konsola Nintendo ma najlepszą ofertę gier własnych?


Gavin Lane, redaktor – N64

Zdjęcie: Zion Grassl / Nintendo Life

„Uff, N64? Dziwny kontroler, brzydkie gry, Nintendo spada z urwiska po generacji 16-bitowej. Smutne”.

Kiepskie ujęcie, zmyślona osoba kontratriańska! Przyznaję, że komercyjnie N64 sygnalizował spadek kulturowej dominacji Nintendo z Sony w połowie lat 90., ale nie można odrzucić biblioteki definiującej gatunek jako „brzydki”!

Patrzeć. Mario 64 jest tutaj oczywiście asem w rękawie, ale nie można zawiesić całej konsoli na jednej świetnej grze, niezależnie od tego, czy kierowała ona całym gatunkiem, czy nie. Więc dorzućmy coś jeszcze, np. och, nie wiem, Okaryna Czasu. Jedna epicka przygoda Zelda to dla Ciebie za mało? Masz też Maskę Majory. W każdym razie to jest najlepsze.

Pff, nuda! Każdy Konsola Nintendo ma dobrych Mario i Zelda. Co jeszcze tu jest? A co z najlepszym Star Fox, najlepszym F-Zero i najlepszym Mario Party (nie moja torba, ale tak mówicie)? N64 był miejscem narodzin Paper Mario, Smash Bros., Pokémon Snap i pierwszego Mario Kart dla czterech graczy. Wave Race 64 to oprogramowanie wszechczasów, które świetnie się dziś trzyma (nie wersja PAL, nigdy wersja PAL), a potem jest majestat gier, takich jak 1080 Snowboarding i Pilotwings 64, tylko kilka wydań niższego poziomu które zawstydzają AAA na innych konsolach. Była nawet gra Kirby, jeśli lubisz takie rzeczy.

Celowo nie wspomniałem powyżej o rzadkich grach opublikowanych przez Nintendo, aby podkreślić, w jaki sposób Ultra 64 nie było po prostu maszyna Rareware. Ale dodaj tylko kilka z nich — powiedzmy GoldenEye i Banjo-Kazooie — a jakość, rozpiętość i czysta oryginalność własnych wyników N64 nie ma sobie równych w żadnym innym systemie.

(Pozdrawiam jednak urządzenia przenośne — ja też cię kocham!)

Źródło : https://www.nintendolife.com/features/talking-point-which-nintendo-console-has-the-best-first-party-games-lineup