Księżniczka Zelda wreszcie bohaterką w The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom

Fani sagi The Legend of Zelda od dawna domagali się gry z tytułową księżniczką, ale mimo że w ostatnich odsłonach stała się ona bardziej znaczącą postacią, gra Zelda prowadzona przez Zeldę jeszcze nie pojawiła się na półkach sklepowych. Podczas dzisiejszego Nintendo Direct to życzenie zostało w końcu spełnione; w The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom zadaniem Księżniczki Zeldy jest uratowanie Hyrule, gdy Link zostanie schwytany.

Oryginalna gra z nową przygodą

Choć styl graficzny gry czerpie z remake’u Link’s Awakening z 2019 roku, tytuł ten w żaden sposób nie jest remake’iem i nic nie wskazuje wyraźnie, że jest powiązany z Link’s Awakening. W tej przygodzie Zelda używa nowego magicznego przedmiotu zwanego Tri Rod, aby podróżować po Hyrule. Tri Rod może tworzyć „echa” obiektów, takich jak stoły, łóżka lub skrzynie, aby wspinać się i eksplorować otwarty świat i jego lochy, ale to nie wszystko. Echo bloków wodnych można wykorzystać do przepłynięcia określonych przeszkód, a trampoliny umożliwiają graczom łatwe przeskakiwanie przepaści.

Podczas demonstracji rozgrywki producent serialu Eiji Aonuma wyjaśnia, że ​​gracze mogą również tworzyć echa wrogów, których można używać w walce u boku ciebie. Zelda łapie moblina do walki ze śluzami, następnie używa mięsa, aby zwabić kilku ptasich wrogów i przywołuje deku babę, aby ich złapał. Aonuma dodaje, że w grze jest tak wiele ech, że nie byłby w stanie ich wszystkich policzyć – jakie są granice ech, jeśli w ogóle, będziemy musieli dowiedzieć się innym razem.

Przygoda bogata w interakcje

W miarę kontynuacji zwiastuna możemy zobaczyć, z kim Zelda będzie wchodzić w interakcję w grze, w tym dwa rodzaje Zoras, krzewy Deku, szejka (potencjalnie Impa) i Wielkie Drzewo Deku. Widzimy także platformówki 2D i podwodne przejścia, a także Zeldę wykorzystującą do szybowania ptaki i rośliny o liściach przypominających helikopter.

Gra zostanie wydana wraz ze złotym Switch Lite z motywem Hyrule, który można zobaczyć w galerii zdjęć powyżej. Na szczęście nie będziecie musieli długo czekać, aby je zdobyć: zarówno konsola przenośna, jak i The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom będą dostępne jeszcze w tym roku, 26 września.

Źródło: www.gameinformer.com