Koniec problemów z joystickiem dzięki patentowi Nintendo? Nowa, obiecująca technologia magnetyczna dla Switcha 2. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Nintendo Switch od dawna boryka się z problemem „joy-con drift”, który powoduje liczne skargi użytkowników. Wydaje się jednak, że Nintendo w końcu oferuje rozwiązanie tego uporczywego problemu. Rzeczywiście, firma niedawno złożyła wniosek patentowy na nowy projekt joysticka magnetycznego, który mógłby całkowicie wyeliminować dryfowanie joy-conów.

Patent ten został zgłoszony w maju tego roku, jednak dopiero niedawno został opublikowany przez Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych, co pozwoliło nam przyjrzeć się bliżej proponowanym projektom. Pokazują one joystick, który wykorzystuje magnetyzm dzięki „płynowi magnetoreologicznemu” do rejestrowania ruchów użytkownika.

Mówiąc prościej, użytkownik będzie mógł poruszać joystickiem, a płyn zarejestruje ten ruch za pomocą pola magnetycznego, zanim przywróci joystick do pozycji wyjściowej. Sugeruje się nawet, że lepkość tego płynu można zmienić, aby użytkownik mógł odczuć większy opór w określonych sytuacjach, podobnie jak w przypadku kontrolera DualSense w PlayStation 5.

W przeciwieństwie do obecnego systemu, który wymaga styku między rezystorem a zaciskiem, ta nowa konstrukcja nie zostanie zakłócona przez obecność kurzu, gruzu lub brudu, głównych winowajców dryfowania joy-conów. W ten sposób rejestrowałby w dalszym ciągu ruchy użytkownika, niezależnie od tego, jakie substancje przedostały się do systemu.

Patent ten otwiera wiele możliwości dla przyszłości joysticków Nintendo. Jeśli ta technologia zostanie zaimplementowana w kolejnej konsoli marki, z pewnością zachęci to użytkowników do aktualizacji. Warto jednak zaznaczyć, że wiele patentów nigdy nie skutkuje konkretnym zastosowaniem, dlatego trudno przewidzieć, czy faktycznie zobaczymy tę nową technologię w „Switchu 2”.

Co sądzisz o tym patencie zgłoszonym przez Nintendo? Czy chciałbyś, aby zostało to zaimplementowane w „Switch 2”? Daj nam znać w komentarzach.

Źródła:
– Zdjęcie: Życie Nintendo
– Źródło obrazu: ign.com
– Zdjęcie: Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych

Źródło: www.nintendolife.com