Koniec ery konsoli Nintendo Wii U: naprawa oficjalnie zakończona

Nintendo kończy usługę naprawy Wii U

Oficjalny komunikat Nintendo potwierdził zakończenie serwisu naprawczego dla systemu Wii U wydanego w 2012 roku, w związku z wyczerpaniem się części zamiennych niezbędnych do tych napraw.

Decyzja ta, stosowana już od kilku lat w Ameryce Północnej, oznacza, że ​​od 3 lipca 2024 roku konsole Wii U i urządzenia peryferyjne nie będą już naprawiane.

Konsekwencje dla graczy

Ten koniec świadczenia usług ma miejsce w kontekście, w którym Nintendo zamyka również serwery internetowe Wii U i 3DS, kładąc w ten sposób kres istnieniu konsol tej generacji. Wii U odnotowało sprzedaż ponad 13 milionów sztuk i ponad 100 milionów sprzedanych gier.

Co zrobić, jeśli masz wadliwe Wii U?

Wraz z zaprzestaniem świadczenia usług naprawczych właściciele wadliwego Wii U nie mają innego wyjścia, jak tylko zwrócić się do alternatywnych rozwiązań, takich jak niezależne warsztaty lub platformy z drugiej ręki. Można również zwrócić się do społeczności internetowych o poradę dotyczącą naprawy.

Jeśli dotyczy to Ciebie, podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach i daj nam znać, czy Twoje Wii U nadal działa.

Źródło: www.nintendolife.com