Kompletny przewodnik po sukcesie w demokracji 4: edycja konsolowa

Recenzja „Democracy 4: Console Edition” – symulacji politycznej

Democracy 4: Console Edition to symulacja polityczna, w której przejmujesz kontrolę nad krajem i rządzisz nim na swój sposób. Mając władzę, będziesz mógł uchwalać nowe prawa i podejmować działania, które zadowolią jedną grupę wyborców, a rozzłością inną. Ostatecznym celem jest zdobycie w wyborach większej liczby głosów niż Twoja opozycja i dalsze przewodzenie krajowi zgodnie ze swoją wizją.

Wybór kraju do rządzenia

Rozpoczynając grę w Democracy 4: Console Edition, pierwszą decyzją, jaką należy podjąć, jest wybór kraju, któremu chcesz przewodzić. Można zostać prezydentem/premierem Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii, Francji, Kanady, Australii, Hiszpanii, Niemiec, Włoch i Korei Południowej. Każdy kraj ma poziom trudności oceniany na 5 i zaleca się zacząć od krajów z 2 gwiazdkami lub mniej, takich jak Kanada, Stany Zjednoczone, Korea Południowa, Australia czy Niemcy, aby nauczyć się gry przed czołowymi krajami z pięcioma gwiazdkami, takimi jak Wielkiej Brytanii i Japonii.

Otaczaj się duchownymi, którzy podzielają Twoje intencje

Przejmując przywództwo nad krajem, odziedziczysz ministrów zatrudnionych w poprzednim rządzie. Osoby te mają własne opinie i preferencje dotyczące kierunku działania rządu. Jeśli chcesz, to od Ciebie będzie zależeć, czy dodasz nowych ministrów podzielających Twoje wartości, czy też spróbujesz wprowadzić zmiany w polityce w obecnym rządzie, aby zobaczyć, jak rozwinie się sytuacja.

Wprowadź nowe zasady i zmodyfikuj istniejące

Podobnie jak w przypadku dziedziczenia ministrów z poprzedniego gabinetu swojego kraju, będziesz mieć także do dyspozycji istniejące prawa i zasady, które możesz dostosować lub nowe, które możesz wprowadzić, w zależności od kierunku, jaki chcesz obrać. Możesz wydawać kapitał polityczny uzyskany dzięki ministrom. Poparcie ministrów dla twoich decyzji ma ogromny wpływ na liczbę zmian, które możesz wprowadzić w danym momencie.

Jeśli zdecydujesz się na wprowadzenie wielu zmian z góry, a członkowie Twojego gabinetu nie będą w pełni ich popierać, możesz nie być w stanie wprowadzić niezbędnych zmian zgodnie z planem. Jednak wsparcie ze strony biura to tylko część udanej kadencji lidera. Kluczem do utrzymania się przy władzy jest przekonanie ludzi, aby na Ciebie głosowali i utrzymanie ich po Twojej stronie.

Utrzymaj satysfakcję swoich wyborców

Być może nie zostałeś wybrany na początku swojej kadencji, ale opinia publiczna jest największym barometrem sukcesu Democracy 4: Console Edition. Każda decyzja, którą podejmiesz, będzie miała pozytywny wpływ na jeden typ obywateli, jednocześnie negatywnie wpływając na inny. Nie da się zadowolić wszystkich przez cały czas, ale niektóre opinie mogą mieć większą wagę niż inne.

Aby zapewnić powodzenie Twojej kampanii i mandatu, pojawią się darczyńcy finansowi, którzy będą próbować wpłynąć na Twoje decyzje, wspierając Cię bardziej, jeśli odpowiada im Twoje zarządzanie, lub grożąc wycofaniem swojego wsparcia, jeśli Cię odrzucą. Jednak nie są to jedyne zagrożenia, z którymi będziesz musiał się zmierzyć.

W miarę jak kierunek, jaki pragniesz dla kraju, będzie się kształtował, w państwie, którym rządzisz, lub poza nim, mogą znaleźć się ludzie, którzy będą chcieli Cię trwale usunąć. Może to oznaczać groźbę zakłóceń lub nawet zagrożenia życia. Pomiędzy tym a przypadkowymi wydarzeniami, które się pojawiają, takimi jak nagłówki wiadomości i dyskusje, nie brakuje sposobów, w jakie społeczeństwo może Cię poprzeć lub sprzeciwić się.

Ponowny wybór i przyszłość Twojego kraju

Jeśli zbliża się koniec pierwszej kadencji, nadejdzie czas wyborów. Twój odbiór publiczny aż do tego kluczowego momentu zadecyduje o tym, czy zostaniesz wybrany ponownie. Jednak wyborców interesuje nie tylko to, co zrobiłeś do tej pory.

W miarę zbliżania się wyborów zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojego programu. Sposób osiągnięcia tych celów może zadecydować o wygranej lub przegranej wyborów. Obiecywanie za mało lub za dużo i niespełnienie oczekiwań może mieć katastrofalne skutki w sondażach.

Democracy 4: Console Edition pozwoli ci pobawić się pomysłami na idealny rząd. Graj tak, jak chcesz. Ale czy potrafisz doprowadzić swoją kampanię do końca i dalej? Ruszyły ankiety dotyczące Democracy 4: Console Edition na konsole Xbox. Życzymy wielu sukcesów w przyszłości politycznej!

Źródło: news.xbox.com