Kompletny przewodnik po głównych zmianach, które pojawią się w 21. sezonie Apex Legends

Apex Legends Sezon 21: nadchodzą nowe funkcje i dostosowania

Sezon 21 Apex Legends to pierwszy nowy sezon, który otrzymamy po wdrożeniu systemu ulepszeń Legends, funkcji umożliwiającej grywalnym postaciom wybieranie opcji z drzewa umiejętności w celu ulepszenia ich umiejętności pasywnych, taktycznych i superumiejętności podczas gry. Najwyraźniej ta funkcja ułatwia także programistom modyfikowanie każdej grywalnej Legendy, zapewniając więcej możliwości modyfikowania każdej postaci, wykraczając poza zwykłe wzmacnianie lub osłabianie jej umiejętności.

Choć szczegółowe informacje na temat każdej zmiany są zarezerwowane dla opisów aktualizacji sezonu 21, Larson szczegółowo opisał niektóre z bardziej znaczących zmian, jak na przykład zmiany w Newcastle, które wydają się najbardziej intrygujące. W sezonie 21 zespół zainspirował się tym, jak niektórzy profesjonalni gracze połączyli najwyższe umiejętności Newcastle i Wattsona – pierwszy tworzył dużą ścianę blokującą kule, podczas gdy drugi wznosił pylon, który powstrzymywał granaty i materiały wybuchowe – i wyposażył najlepszą ścianę zamku w Newcastle w zdolność do zrobienia obu.

Larson kontynuował: „To coś, co chcieliśmy zrobić, aby pomóc Castle Wall odnieść większy sukces – nawet przed obejrzeniem treningów – ale przez przypadek obserwowałem treningi i [Northeption] do zespołu, który eksperymentował [et] nadal używają Newcastle/Wattson. To coś w stylu: „Och, byłoby miło, gdyby mogli wypuścić pełną legendę, aby móc zrobić to, co Newcastle powinno być w stanie zrobić z łatwością”. »

Korekty dla kilku legend

Crypto i Catalyst również skorzystają na dużych zmianach, które niewątpliwie poprawią ich umiejętności w sezonie 21, a także wprowadzane są dostosowania w Fuse, Octane i Bloodhound. Jednak ta Legenda, dla której liczyłem na aktualizację, nie cieszy się w tym sezonie miłością: Horizon.

I szczerze mówiąc, Horizon to potężna legenda ze zdolnościami taktycznymi, które zapewniają niesamowitą użyteczność zarówno w poruszaniu się po mapie, jak i zdobywaniu lepszej pozycji w starciu. Ona nie potrzebuje wzmocnienia. Właściwie wzmocnienie nie jest tym, czego szukam. Najbardziej niepokoi mnie pierwszy wybór drzewka ulepszeń – po osiągnięciu drugiego poziomu Horizon może wybierać pomiędzy Wielkim Wybuchem (patrz materiały wybuchowe przez ściany i skrzynki z łupami) lub Ammuwizją (patrz amunicja w skrzynkach z łupami). Żaden z wyborów nie wydaje się tematycznie odpowiedni dla legendy wykorzystującej grawitację jako broń, przez co ulepszenia Horizona są nieco zaniedbane w porównaniu z innymi grywalnymi postaciami.

„Teraz, gdy Crypto otrzymało ulepszenia, myślę, że Horizon jest prawdopodobnie ostatnim na liście, który ma rozczarowujące lub niewystarczająco rozwinięte ulepszenia” – zgodził się Larson. „A w przypadku Horizon częścią tego był po prostu strach przed dostarczaniem ulepszeń, dzięki którym i tak już opresyjna i popularna legenda stałaby się jeszcze lepsza. Myślę jednak, że ulepszenia wyglądu skrzynek z łupami to zazwyczaj te, które staramy się umniejszać. Więc tym razem nic nie dostanie. Nie chcemy zbytnio przeszkadzać, zwłaszcza nie wiedząc, gdzie będzie zlokalizowany i wyląduje [dans la méta]. Zdecydowanie jest kandydatką do zmian w zakresie wizji nadchodzących loot boxów. »

Nawet jeśli nie spotka się z sympatią ze strony wzmocnień, Horizon znajdzie fanów dzięki nowej grywalnej postaci z sezonu 21, Alterowi. Quirk pojawi się w grze wraz ze zmianami mapy w Broken Moon i nową przepustką bojową. Powraca także tryb dla jednego gracza, pomimo zapewnień Respawn, że nigdy nie powróci.

Źródło: www.gamespot.com