Kolejna gra mafijna jest w fazie rozwoju


Mafia świętuje dziś swoją 20. rocznicę, a w nowym poście na blogu autorstwa Hanger 13 główne umysły stojące za serią zastanawiają się nad jej powstaniem i historią, jednocześnie drażniąc się, co dalej.

Długoletni projektanci mafii Roman Hladík (dyrektor generalny), Tomáš Hřebíček (szef produkcji/dyrektor mediów) i Alex Cox (reżyser gry) zasiedli, aby omówić całą historię mafii i ich najcenniejsze wspomnienia związane z serią. Warto przeczytać, jeśli uważasz się za zagorzałego fana (sprawdź tutaj), ale najbardziej ekscytującą wiadomością z rozmowy jest potwierdzenie, że kolejna gra z serii jest w przygotowaniu.

Hřebíček pisze:

„Cieszę się, że mogę potwierdzić, że rozpoczęliśmy pracę nad zupełnie nowym projektem mafijnym! Chociaż minęło kilka lat i nie możemy teraz dzielić się niczym więcej, jesteśmy naprawdę podekscytowani, że możemy kontynuować pracę nad tą ukochaną serią i dostarczać naszym graczom nowe historie.

„Kilka lat drogi” to długi czas oczekiwania, zwłaszcza że ostatni główny tytuł, Mafia III, zbliża się do szóstego roku życia, a jego premiera nastąpi w październiku 2016 r. Ale cieszymy się, że seria będzie kontynuowana i jesteśmy ciekawi, gdzie idzie dalej. W 2020 roku Hanger 13 wypuścił ulepszone remastery wszystkich trzech gier, z których najbardziej znaczącym jest kompletny remake oryginalnej wersji Mafia: Definitive Edition.


Co chcesz zobaczyć w nowej grze Mafia? Daj nam znać w komentarzach!Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/08/29/the-next-mafia-game-is-in-development