Koji Kondo, kompozytor The Legend of Zelda i Super Mario Bros, wprowadzony do Galerii sław AIAS

Koji Kondo, kultowy kompozytor serii The Legend of Zelda i Super Mario Bros, wchodzi do Galerii sław Academy of Interactvie Arts & Sciences

Światowej sławy kompozytor Koji Kondo, znany z pracy nad franczyzami The Legend of Zelda i Super Mario Bros., zostanie wprowadzony do Galerii sław Academy of Interactvie Arts & Sciences podczas corocznej ceremonii wręczenia nagród DICE Awards w Las Vegas w stanie Nevada, w czwartek, 15 lutego o 20:00 czasu PT / 23:00 czasu wschodniego.

Kondo wyraził wdzięczność firmie DICE za to wyróżnienie, stwierdzając: „Jestem głęboko wdzięczny, że DICE wybrało mnie do tej ważnej nagrody. To prawdziwy zaszczyt zostać docenionym w ten sposób i czuję się niezwykle zaszczycony. Dzięki pomocy wielu otaczających mnie osób oraz wsparciu naszych klientów i fanów, mam szczęście, że od dziesięcioleci mogę być częścią rozwoju muzyki do gier. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy mi pomogli i wspierali. »

Prezes AIAS, Meggan Scavio, pochwaliła twórczość muzyczną Kondo jako ponadczasową i wpływową, poruszającą wiele pokoleń fanów na całym świecie. Scavio dodaje: „Przez ponad 39 lat oczarował nas wszystkich w branży dźwiękami i piosenkami uznanymi przez tak wielu fanów, stając się fenomenem popkultury. Jesteśmy zaszczyceni możliwością wprowadzenia Kondo-san do Galerii Sław.”

Pochodzący z prefektury Aichi w Japonii Kondo rozpoczął pracę dla Nintendo w kwietniu 1984 roku, po ukończeniu Osaka University of the Arts. W Nintendo Kondo był odpowiedzialny za programowanie dźwięku, muzykę i efekty dźwiękowe dla dwóch największych marek firmy, Super Mario Bros. i Legenda Zeldy.

W portfolio Kondo znajdują się kompozycje muzyczne do kultowych tytułów, takich jak The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Super Mario Sunshine, New Super Mario Bros., Super Mario Galaxy, The Legend of Zelda: Skyward Sword i wiele innych Again. Dziś jest dyrektorem działu planowania i rozwoju rozrywki Nintendo.

Po wprowadzeniu do Galerii sław AIAS Kondo dołączy do tak znanych postaci, jak Ed Boon, Tim Schafer, Connie Booth, Todd Howard, Hideo Kojima, Leslie Benzies, Bonnie Ross, Dan i Sam Houser oraz Tim Sweeney, żeby tylko zacytować kilka.

Aby dowiedzieć się więcej o kompozytorze i tworzonej przez niego muzyce, przeczytajcie zeszłoroczny wywiad serwisu Game Informer z Koji Kondo, a następnie zapoznajcie się z historią o nadchodzącym koncercie orkiestrowym The Legend of Zelda, który Nintendo opublikuje w serwisie YouTube w przyszłym miesiącu. Następnie przeczytaj recenzję Super Mario Bros. Wonder autorstwa Game Informera.

Jaka jest Twoja ulubiona piosenka Koji Kondo? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com