Kobe Bryant usunięty z nagród NBA 2K24: fani rozczarowani

Nieżyjąca już legenda Kobe Bryant była gwiazdą z okładki NBA 2K24 i dla wielu stanowiła solidną zachętę do osiągnięcia najwyższego poziomu kolekcjonerskiego w trybie MyTeam w grze, gdy pierwsza runda play-offów NBA dobiega końca, wielu fanów są bardziej rozczarowani niż podekscytowani najnowszym tytułem NBA 2K, ponieważ deweloper Visual Concepts dotrzymał obietnicy złożonej przed premierą.

Rozczarowanie fanów

Na kilka dni przed premierą gry twórca NBA 2K24, Visual Concepts, opublikował post na blogu, w którym szczegółowo opisał funkcje trybu zbierania kart, MyTeam. W tym poście na blogu deweloper opisał kilka funkcji i nagród dostępnych w nadchodzącym tytule. Ze szczególną uwagą poświęcił część nadchodzącej nagrodzie kolekcjonerskiej, Kobemu Bryantowi.

Deweloper rzucił światło na to, jak ważne są nagrody poziomu kolekcjonerskiego dla ogólnego doświadczenia MyTeam. „Nagrody na poziomie kolekcjonerskim zawsze były ważne w MyTEAM, a w zeszłym roku nagrody były niespodziankami z ukrytym celem” – napisano w poście na blogu przed premierą. „Spójrzmy zatem kilka miesięcy w przód i ujawnijmy, że Kobe Bryant będzie nagrodą najwyższego poziomu kolekcjonerskiego, a nagroda ta będzie dostępna w kwietniu, podczas sezonu 6.”

Jak po raz pierwszy doniósł Herb Scribner z „Washington Post”, a inne informacje pochodzą od Paula Tassiego z „Forbesa”, NBA 2K24 zmieniło swój najwyższy poziom nagród kolekcjonerskich, aby nie uwzględniać Kobego Bryanta. Zamiast tego gracze mogą teraz wybierać spośród dwóch już wydanych ponad 100 kart. Jednak zdaniem wielu członków społeczności najnowsza karta 100+, Yao Ming, nie jest opcją dla graczy.

Reakcje graczy

Skupienie nagrody w ramach poziomu kolekcjonerskiego wokół tak kultowego i ukochanego gracza prawdopodobnie zachęciło wielu graczy do grindowania (lub wydawania pieniędzy), aby osiągnąć najwyższy poziom kolekcjonerski i zdobyć nagrodę. Wielu graczy wyraziło swoje niezadowolenie w mediach społecznościowych i na serwerze Discord społeczności NBA 2K. W tej chwili ani oficjalne konto NBA 2K, ani konto NBA 2K MyTeam nie opublikowały żadnych informacji na temat tej sytuacji, a wspierany przez deweloperów i zasilany przez społeczność subreddit NBA 2K nie opublikował żadnych artykułów na temat brakującej nagrody . Jednakże subreddit MyTeam zawiera kilka wątków opublikowanych przez graczy w związku z tym problemem.

Jedyny komunikat zespołu NBA 2K do społeczności, jaki znalazłem, został opublikowany na oficjalnym Discordzie społeczności NBA 2K. Komunikat ten jest zgodny z komunikatem przekazanym przez rzecznika 2K, gdy poprosiłem dystrybutora o komentarz. Oto pełne oświadczenie rzecznika 2K.

„2K stara się zapewnić społeczności najlepsze wrażenia z NBA 2K24 MyTEAM. Uwaga: wprowadzono zmianę w nagrodzie. Gracze, którzy osiągną wyższy poziom kolekcjonerski, otrzymają teraz pakiet opcji obejmujący dwie opcje z dziesięciu kart z ponad 100 już wydanych OVR. Doceniamy, że gracze włożyli czas i wysiłek przez cały rok, aby zdobyć tę nagrodę, a 2K dokłada wszelkich starań, aby gracze nadal zdobywali cenne treści w formie nagród. »

Poprosiłem o dodatkowe informacje na temat przyczyn zmiany, ale rzecznik odmówił dalszych komentarzy. Niektóre spekulacje w Internecie sugerują, że winne są problemy licencyjne, ale nie ma żadnego potwierdzenia ani dowodów na poparcie tej teorii poza odmową 2K w tej chwili dalszych komentarzy.

Wniosek

NBA 2K24 jest dostępne na PlayStation 5, Xbox Series Nasz redaktor dotyczy coraz bardziej inwazyjnej monetyzacji, która na dłuższą metę przenika kilka trybów gry. Kontrowersje wokół jednego z najbardziej zarabiających trybów tylko wzmacniają tę krytykę. Naszą pełną recenzję możesz przeczytać tutaj.

Źródło: www.gameinformer.com