Knockout City jest zamykaneBezpłatna, drużynowa gra w zbijaka Knockout City zostanie, no cóż, znokautowana. Zgodnie z dzisiejszym oficjalnym postem, zostanie zamknięty w czerwcu.

W pełnym poście na blogu deweloper i wydawca Velan Studios mówi, że sezon 9 będzie ostatnim sezonem dla Knockout City, a gra zostanie zamknięta 9 czerwca 2023 r. — ponad dwa lata po premierze. Oznacza to, że wszystkie serwery zostaną wyłączone, aw Knockout City nie będzie można w ogóle grać.

Począwszy od 28 lutego (tego samego dnia, w którym rozpoczął się sezon 9), wszystkie transakcje na prawdziwe pieniądze zostaną usunięte. Jednak Velan zapewnia, że ​​sezon 9 będzie zawierał obfite nagrody w postaci PD, żetonów stylu i holobuxów walutowych. Dodatkowo „prawie każdy kosmetyk, jaki kiedykolwiek sprzedaliśmy” trafi do jednego z nadchodzących sklepów z wyprzedażami, a nagrody za bonusy za logowanie, rozgrywki ligowe i inne elementy zostaną zwiększone.

Ostatnie, dwutygodniowe wydarzenie, które odbędzie się 23 maja, zakończy bieg Knockout City potrójnymi PD, „ogromnymi nagrodami” i ulubioną playlistą społeczności.

W swoim FAQ dotyczącym wyłączenia Velan powiedział, że wersja na prywatnym serwerze zostanie wydana na PC, co powinno pozwolić graczom we wcześniej utworzonych grupach cieszyć się grą i utrzymać ją przy życiu dla potomności. Jednak wersja na żywo gry zniknie.

Warto zauważyć, że dyrektor gry Jeremy Russo napisał w tym samym poście na blogu bardzo szczegółowe wyjaśnienie, dlaczego Velan Studios decyduje się na zamknięcie Knockout City, mówiąc, że stworzenie dużej gry na żywo bez „punktów porównanie”, zauważając, że było wiele aspektów gry, które wymagały remontu, aby stały się trwałe w dłuższej perspektywie.

Ponieważ jesteśmy małym, niezależnym studiem, po prostu nie możemy wprowadzać tego rodzaju zmian systemowych w grze na żywo, jednocześnie nadal ją wspierając. Stało się więc dla nas jasne, że musimy zrobić krok wstecz i utorować drogę Velanowi do robienia tego, co robimy najlepiej, poprzez wprowadzanie innowacji. Teraz możemy wziąć wszystko, czego się nauczyliśmy, wszystko, co się udało i wszystko, co wymaga poprawy, i zabrać się do odkrywania nowych możliwych doświadczeń dla Knockout City oraz innych gier i produktów, którymi jesteśmy bardzo podekscytowani. Obecnie jesteśmy w trakcie przeprowadzania obszernej retrospektywy każdego aspektu gry, wszystkich opinii społeczności i danych analitycznych, a nawet naszych procesów rozwojowych. Mamy nadzieję, że kiedyś w niezbyt odległej przyszłości wszystkie te informacje będą mogły zostać wykorzystane do rozpoczęcia prac nad tym, co będzie dalej w uniwersum Knockout City. Chociaż nie możemy obiecać, że Knockout City powróci, możemy obiecać, że nadal będziesz widzieć nowe i innowacyjne gry od Velan Studios, które zaskoczą i zachwycą graczy z całego świata.

Nawiasem mówiąc, był to tydzień przestojów w grach na żywo, kiedy EA ogłosiło we wtorek, że Apex Legends Mobile i Battlefield Mobile wkrótce wygasną, a Iron Galaxy niemal jednocześnie ogłosiło, że Rumbleverse również się zamknie. Podobnie jak Rumbleverse i Apex Legends Mobile, Knockout City było chwalone przez krytyków, a nasz recenzent nazwał je „jedną z najlepszych drużynowych gier PvP, jakie pojawiły się od lat”. Miejmy nadzieję, że Velan będzie w stanie przywrócić własność intelektualną na kolejną rundę jednego z tych dni.

Rebekah Valentine jest reporterem wiadomości dla IGN. Możesz ją znaleźć na Twitterze @duckvalentine.

Źródło : https://www.ign.com/articles/knockout-city-is-shutting-down