Klawiatura mechaniczna Filco Majestouch 3: doskonałe wrażenia z pisania bez zbędnych dodatków

Nowa klawiatura Majestouch 3 firmy Filco pojawiła się na rynku klawiatur mechanicznych. Dzięki cenie premium wynoszącej 170 GBP / 149 USD ta klawiatura zapewnia czystą przyjemność pisania, a nie zaawansowane funkcje, takie jak oświetlenie RGB czy łączność bezprzewodowa. W tym artykule przyjrzymy się bliżej funkcjom Majestouch 3 i jego pozycji na rynku.

Trzeźwy i elegancki design

Pomimo powściągliwego wyglądu klawiatura Filco Majestouch 3 ma elegancką czarną plastikową obudowę, która doskonale komponuje się z każdym środowiskiem biurowym. Ta pełnowymiarowa klawiatura jest również cięższa od tradycyjnych klawiatur membranowych, dzięki czemu sprawia wrażenie solidnej. Nasadki na klawisze PBT zapewniają przyjemne pisanie dzięki swojej grubości i obecności napisów z podwójnym wtryskiem. Dodatkowo obudowa klawiatury posiada matowe wykończenie, co podnosi jej estetykę.

Jakość pisania

Klawiatura Majestouch 3 wykorzystuje przełączniki Cherry MX Brown, które zapewniają precyzyjne wrażenia dotykowe, wymagając przy tym mniejszego nacisku. Chociaż na początku może wydawać się nieco szorstki, po okresie docierania przełączniki te stają się coraz wygodniejsze w użyciu. Dodatkowo klawiatura obsługuje funkcję n-key rollover przez USB, co gwarantuje, że każda kombinacja jednocześnie naciśniętych klawiszy zostanie dokładnie zarejestrowana.

Klawiatura bez zbędnych dodatków

W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych klawiatur, Majestouch 3 nie oferuje zaawansowanych funkcji, takich jak przełączniki z możliwością wymiany podczas pracy lub piankowa obudowa tłumiąca hałas. Może to rozczarować tych, którzy szukają tych specyficznych funkcji, ale dla purystów piszących oznacza to, że klawiatura koncentruje się na najważniejszych kwestiach. Dla wygody Filco dodał klawisze multimedialne do wiersza funkcji, ale poza tym na klawiaturze brakuje innych godnych uwagi funkcji, takich jak oświetlenie RGB czy przyciski makr.

Trudny wybór w obliczu konkurencji

Przy cenie 170 GBP/149 USD Majestouch 3 może wydawać się drogim wyborem w porównaniu z alternatywami dostępnymi na rynku. Klawiatury takie jak Keychron Q1 lub Ducky oferują podobne wrażenia podczas pisania za niższą cenę, podczas gdy klawiatury do gier, takie jak Corsair K100 lub Logitech G915 Lightspeed, oferują zaawansowane funkcje w porównywalnych cenach. Jednak dla tych, dla których priorytetem jest niezawodność i prostota konstrukcji, Majestouch 3 pozostaje solidnym wyborem.

Klawiatura mechaniczna filco majesttouch 3, pełnowymiarowy układ brytyjski, w kolorze czarnym

Wniosek

Podsumowując, klawiatura Filco Majestouch 3 zapewnia doskonałe wrażenia podczas pisania w eleganckiej obudowie o wysokiej jakości. Jednak jego wysoka cena i brak zaawansowanych funkcji sprawiają, że jest mniej atrakcyjny dla użytkowników poszukujących tańszych opcji lub dodatkowych funkcji. Niemniej jednak dla fanów tradycyjnych klawiatur mechanicznych Majestouch 3 pozostaje rekomendowanym wyborem.

Źródło: www.eurogamer.net