Kirby Café Tokyo – Idziemy w pełnym łyku pod najwyższą wieżą na świecie


Obraz: Życie Nintendo

Jeśli jesteś długoletnim czytelnikiem Nintendo Life lub zagorzałym fanem Kirby, być może pamiętasz, że Nintendo otworzyło małą sieć pop-upów o tematyce Kirby w całej Japonii – odpowiednio ochrzczoną Kirby Café – w 2016 roku.

Poczynając od pierwszej tymczasowej lokalizacji w Osace, szybko pojawiły się dwie kolejne w Tokio i Nagoi. Podczas gdy wszystkie trzy lokalizacje działały tylko przez kilka miesięcy, Kirby Café Tokyo pojawiło się ponownie w 2018 roku i okazało się tak popularne wśród fanów „potężnego, różowego puffa”, że ostatecznie zostało ponownie otwarte jako stałe miejsce w 2019 roku. Patroni od czterech lat (z których tylko dwa były podczas legendarnego Before Times), Kirby Café Tokyo pozostaje jedną z najbardziej ekskluzywnych restauracji tematycznych w całej Japonii – być może rywalizując tylko z Kirby Café Hakata.

I to też nic dziwnego. Nie tylko znajduje się w kompleksie handlowym Tokyo Solamachi u podnóża Tokyo Skytree, najbardziej zdradzieckiej pułapki turystycznej metropolii, ale menu jest po prostu cholernie słodkie.

Gry internetowe

Prawdę mówiąc, niedługo po tym, jak przeczytałem naszą ostatnią relację ze specjalnego letniego menu Kirby Café, zacząłem próbować zarezerwować stolik dla dwojga — adres w Tokio ma w końcu swoje przywileje — ale okazuje się, że stoliki są dostępne tylko poprzez rezerwację online. W międzyczasie rezerwacje online na następny miesiąc można dokonywać dopiero od godziny 18:00 w dniu 10 każdego miesiąca i są tak samo bezstresowe, jak zamówienie w przedsprzedaży na Nintendo Classic Mini.

Kiedy osiemnaście godzin dokładnie ostatecznie przyjechałem 10 lipca, miałem stosunkowo szczęście i udało mi się zarezerwować dwa miejsca o 13:55 7 sierpnia po kilkudziesięciu odświeżaniach strony rezerwacji online w ciągu mniej więcej pół godziny. Przypadkowo dwóch moich współpracowników również miało nadzieję, że tego lata zjedzą razem ciasto Kirby’ego, ale podobno zrobienie tego samego zajęło im ponad godzinę.

Po prawie miesiącu robienia szumu, mój partner i ja w końcu dotarliśmy do Tokyo Skytree Station w nieprzyjemnie wilgotne i pochmurne niedzielne popołudnie. Najwyraźniej Tokyo Skytree to najwyższa wieża na świecie i trzecia najwyższa konstrukcja na świecie, zbudowana częściowo w celu ożywienia Sumidy. W związku z tym jest otoczony licznymi mniejszymi atrakcjami, od setek sklepów detalicznych i restauracji po planetarium i akwarium, więc zajęło nam trochę wędrówki po Tokyo Skytree Town, zanim znaleźliśmy East Yard na 4 piętrze Tokyo Solomachi, gdzie Kirby Café Tokio znajduje się.

Gdy słońce świeciło na nas przez przerwę w chmurach, brodziliśmy przez duży tłum zgromadzony wokół ulicznego magika, od czasu do czasu zatrzymując się, aby zrobić zdjęcia 634-metrowej wieży nadawczej wznoszącej się bezpośrednio nad nami, zanim wpadliśmy na oświetlony posąg Kirby’ego i Waddle’a Dee zachęcającego nas do zatrzymania się przy Kirby Café.

Wejście do magicznego Kirb-domu

Podobnie jak w wielu restauracjach w Japonii, stołki były ustawione na zewnątrz dla oczekujących klientów. Jednak w przeciwieństwie do większości restauracji w Japonii, entuzjastyczny serwer wkrótce zebrał tych z nas czekających na zewnątrz w małą grupę, zweryfikował nasze rezerwacje online i zaczął kierować nas do kawiarni, wyjaśniając zasady składania zamówień, protokoły COVID-19 i ogólnie zarządzanie naszymi oczekiwaniami co do dostępności ciasta Kirby.

Gdy ta gadka zniknęła z drogi, zaczęła wpuszczać imprezy do kawiarni pojedynczo, oferując nam możliwość robienia zdjęć przy wejściu przed komicznie przewymiarowanym talerzem Kirby Café, trzymając komicznie za duży widelec Kirby Café i łyżka. Zapraszam do publikowania swoich najlepszych przypuszczeń w komentarzach poniżej, ale nie zamierzam zepsuć tego, co powiedział serwer zamiast „Sera!” ponieważ była to naprawdę urocza niespodzianka.

Dzięki Niekończącej się Pandemii kawiarnia wydawała się działać tylko z połową wydajności, z najlepszymi środkami ostrożności, jakie widziałem w jakiejkolwiek restauracji w Japonii. Poza wejściem prosto z parku rozrywki, reszta kawiarni była gustownie skromna, z wyjątkiem gigantycznego Whispy Woods wyrastającego z okrągłego stołu pośrodku jadalni. Jeśli jednak dobrze się przyjrzysz, znajdziesz tu i ówdzie okazjonalną figurkę, na przykład malutkiego Kirby’ego wdychającego maleńkie jabłka i malutkiego Waddle Dee machającego z ozdobnego wieńca.

Chłodne wibracje zostały zaakcentowane nieco znajomymi melodiami Kirby, specjalnie zaaranżowanymi i nagranymi dla Kirby Café przez muzyków z HAL Laboratory, aby zapewnić maksymalny relaks. W rzeczywistości możesz chcieć odebrać oba tomy Sound of Kirby Café, jeśli masz taką możliwość, ponieważ są one sprzedawane wyłącznie na płytach CD w Kirby Café i Kirby Café The Store (przewiduje się, że nie ma międzynarodowej wysyłki w przypadku zamówień online).

Gwiazdy, „Dees i Kirbuttocks”

Zdarzyło nam się, że pokazano nam dwa miejsca bezpośrednio za Whispy Woods i chociaż wyobrażałem sobie, że miejsca bezpośrednio przed kultowym szefem pierwszego poziomu zapewniłyby lepsze zdjęcia jego najlepszych letnich wakacji, prawie każdy stolik w kawiarni mógł pochwalić się czymś wyjątkowym i wyjątkowym. wskazać i wykrzyknąć: „Kawaii!”

Wyobrażałem sobie, że omurice będzie najlepszym daniem w menu w takiej kawiarni, ale ponieważ miałem problem z podjęciem decyzji tylko o jednej rzeczy, w końcu zamówiłem burgera sojowego z awokado Waddle Dee ze spaghetti i sosem mięsnym. wszystkiego po trochu. Z drugiej strony mój partner wykorzystał rzadką okazję, by w mojej obecności skosztować dania z owoców morza i zamówił lomi-lomi z łososiem i awokado na ryżu, podawanym w Waddle Dee. Podczas gdy ja miałam możliwość uiszczenia dodatkowej opłaty za zabranie ze sobą talerza jako pamiątki, moja partnerka mogła zabrać do domu plastikową miskę z pokrywką za darmo.

Na drinka zamówiłem mrożoną kawiarnia z mlekiemktóry przyszedł z moim wyborem między trzema niemożliwie uroczymi piankami: Kirby jadący na Warp Star, Waddle Dee drzemiącym w chmurze i z jakiegoś powodu Kirby’s – ahem – tyłek. Naturalnie kusiło mnie, żeby zamówić pośladki, ale moja lepsza połowa przekonała mnie do zamówienia Warp Star na użytek tego artykułu. Niestety zdecydowała się na prostą, mrożoną kawę bez dodatków, ale oba nasze drinki miały do ​​wyboru kilka papierowych podstawek, które również mogliśmy zabrać do domu za darmo jako pamiątki. Jeśli kiedykolwiek będziesz miał okazję odwiedzić którąkolwiek z tych kawiarni podczas pobytu w Japonii, radzę poinformować kelnera, kiedy wolisz napić się drinka, w przeciwnym razie wszystko, co zamówisz, zostanie przyniesione do Twojego stolika, gdy tylko będzie gotowe.

Co za łyk

Oczywiście nie mieliśmy innego wyjścia, jak zamówić ustny tort Kirby ze specjalnego letniego menu.

Przed wejściem do kawiarni ostrzeżono nas, że ciasto jest ograniczone do jednego na stół i ze względu na jego popularność przygotowanie może zająć nawet 45 minut. Byliśmy więc zaskoczeni, gdy pojawił się wraz z naszym posiłkiem wkrótce po napojach. Ponownie, osobiście wolałbym, aby ciasto zostało podane po posiłku wraz z naszymi napojami, ale obsługa była poza tym przyjazna i uprzejma.

I chociaż posiłek nie był szczerze lepszy niż jakikolwiek szkolny obiad, który jadłem podczas mojej pracy jako nauczycielka angielskiego w Japonii, ciasto było zadziwiająco przyzwoite. Dla pewności był to idealny deser na letnie upały, podany przyjemnie i schłodzony, a jednocześnie ani zbyt cierpki, ani słodki. Większa część słodyczy była zrobiona z kremu o smaku truskawkowym, ułożonego na cienkim kawałku biszkoptu z kółeczkami czekolady i sera, zderzakiem z precla i nóżkami z jabłkami. Zanim zacząłem się zagłębiać, poczułem się dziwnie zmuszony do przeprosin za przedmiot gry, tak pięknie ożywiony przed nami.

Kawiarnia hojnie zaoferowała nam półtorej godziny na robienie zdjęć, delektowanie się posiłkami i kupowanie pamiątek, ale poprosiła, abyśmy zamawiali wszystko, co chcieliśmy zjeść lub wypić, z góry i nie dodawać później do naszego zamówienia. Niech obiad się strzeże: porcje są znacznie mniejsze, niż można by sądzić na zdjęciach lub cenach.

Wyjście przez sklep z pamiątkami

Kiedy będziesz dobry i gotowy do wyjścia, zarówno Ty, jak i Twój portfel będziecie musieli przetrwać niebezpieczną podróż przez sklep z pamiątkami.

Można by wybaczyć, że pomyliłeś tę część kawiarni z Kirby Café The Store, ale w rzeczywistości jest to uwielbiona wyspa zakupów impulsowych. Prawdziwy sklep znajduje się na drugim końcu budynku, w korytarzu i naprzeciwko Centrum Pokémon.

Nie zapomnij zameldować się w kiosku za pomocą swojego konta Nintendo przed zapłaceniem czeku, aby zdobyć darmową naklejkę Kirby Café i przynieść ze sobą co najmniej miesięczną wypłatę do Kirby Café The Store, ponieważ jest pełen ekskluzywnych towarów, czy to gigantyczny pluszowy szef kuchni Kirby, woreczek zaprojektowany na wzór burgera Kirby lub replika magnesu na lodówkę tej samej pizzy Kirby, którą zamówiłeś. A kiedy już tu jesteś, możesz równie dobrze kupić bilet i wspiąć się 450 metrów na górny taras widokowy Tokyo Skytree, aby podziwiać panoramę starego placu Godzilli, tak jak my.

Rzeczywiście „Pyszne czasy, cenne wspomnienia”.


Chcielibyśmy podziękować Sakurze Shibue, Jessice Lin i Phoebe Ho za hojne dodanie dodatkowych zdjęć do tego artykułu. Jeśli jesteś w Japonii i chcesz odwiedzić tę kawiarnię Kirby, możesz dokonać rezerwacji za pośrednictwem oficjalnej strony Kirby Café Tokyo.

Źródło : https://www.nintendolife.com/features/kirby-cafe-tokyo-we-go-full-mouthful-mode-beneath-the-worlds-tallest-tower