Killer Klowns From Outer Space: Idealna gra asymetryczna autorstwa IllFonic

Wśród wielu studiów zajmujących się tworzeniem gier wideo, IllFonic wyróżnia się specjalistyczną wiedzą w dziedzinie asymetrycznych gier wieloosobowych. Jej poprzednie tytuły zawsze wprowadzały sprytne innowacje do formuły, zapewniając zabawne wrażenia z gry. Wśród swoich najnowszych dzieł Killer Klowns From Outer Space: The Game wyróżnia się jako jedna z najlepszych dotychczasowych gier asymetrycznych IllFonic.

Wciągająca i zrównoważona rozgrywka

Założenia Killer Klowns From Outer Space: The Game są klasyczne dla gatunku. Siedmiu graczy musi szybko znaleźć drogę ucieczki w danym środowisku, zebrać niezbędne narzędzia – na przykład kanister benzyny i świecę zapłonową do motorówki – a także przejść serię testów umiejętności, aby w końcu opuścić mapę, a wszystko to podczas ścigany przez trzech graczy-Klownów. Gracze będący ludźmi są ścigani na lewo i prawo, a żałobny śmiech wypełnia powietrze. Broń do rzucania popcornem okazuje się równie zabójcza, co śmieszna. Fabuła ujawniana jest za pośrednictwem radia. Gry zaczynają się spokojnie, zanim stają się zabawnym chaosem.

Tym, co wyróżnia Killer Klowns From Outer Space, jest równowaga pomiędzy różnymi rolami, początkowo wyrażana poprzez ich wewnętrzne różnice. Ludzie mogą szukać broni, przydatnych narzędzi (takich jak kompas wskazujący wyjścia z mapy) oraz elementów zdrowia/wytrzymałości, aby zyskać przewagę nad kolorowymi prześladowcami. Ich niewielki rozmiar pozwala im być szybszymi, przemykać przez okna i stosunkowo łatwo się ukrywać, gdy uciekną przed spojrzeniem klauna. Z drugiej strony, możliwa jest samotna walka z klaunem z odpowiednią bronią, ale bycie częścią większej grupy pozwala na zastosowanie większej taktyki zespołowej podczas bójki.

Konkretne cele i zróżnicowana mechanika gry

Klauni nadal stanowią bezpośrednie zagrożenie. Nie tylko są na ogół więksi od swoich ludzkich odpowiedników i mają potężne zdolności, ale także mają czas po swojej stronie. Jeśli gracze nie uciekną w ciągu 15 minut, zostaną złapani przez eksplozję zwaną Klownpocalypse. Gracze będący klaunami mogą przyspieszyć ten proces, zbierając ludzi – strzelając w nich pistoletem promieniowym, aż zostaną zamknięci w kokonie z waty cukrowej, a następnie podłączając ich do generatorów Lacky rozsianych po mapie – zamiast zabijać ich bezpośrednio, co kończy grę przedwcześnie.

Ta równowaga między rolami rozciąga się również na ich różnorodne cele. Klauni mogą blokować wyjścia watą cukrową, którą należy usunąć, aby móc z nimi wejść w interakcję. Ludzie powinni nie spieszyć się z większością rzeczy, ponieważ niepowodzenie testu umiejętności lub jakikolwiek inny hałas zaalarmuje klaunów o ich lokalizacji. Jeśli jednak zostaniesz zaskoczony, nie stracisz wszelkiej nadziei, ponieważ śmierć nie zawsze jest trwała; ludzie mogą użyć maszyny wskrzeszania, pełniąc rolę celu pobocznego, aby sprowadzić swoich członków drużyny raz na grę.

Imponująca grafika i schludne wykończenia

Oprócz wciągającej rozgrywki, Killer Klowns From Outer Space: The Game zachwyca grafiką w stylu retro z lat 80., która przenika pięć dobrze zaprojektowanych map gry. Ludzie wyglądają przyzwoicie, szczególnie po odblokowaniu większej liczby opcji kosmetycznych. Pięć przerażająco wyglądających klaunów robi wrażenie. Wyglądają, jakby zostały wzięte bezpośrednio z filmu, na którym oparta jest gra. Szczególną popularnością cieszą się specjalne „Klowntatités”. Te ruchy kończące mają charakter kinowy i przypominają zabawne wersje kultowych momentów z filmu, umożliwiając interakcję z przeciwnikiem w środku gry.

Pomimo problemów technicznych firma IllFonic ogłosiła plany rozwiązania tych problemów, aby zapewnić płynniejszą rozgrywkę. W obecnym stanie gry napotkane błędy nie są wygórowane. Mimo to warto zauważyć, że Killer Klowns From Outer Space ma wkrótce ulepszyć te obszary.

Źródło: www.gameinformer.com