Kilku członków zespołu Tales of Kenzera: Zau zostało zwolnionych

Twórcy Tales of Kenzera: Zau z Surgent Studios zwolnili niedawno kilku członków swojego zespołu. Jak podaje Game Developer, kilku byłych pracowników studia szuka teraz nowej pracy. Projektant poziomów Peter Brisbourne ogłosił na LinkedIn, że jego przygoda z Surgent Studios zakończy się z końcem miesiąca, otwierając się na nowe możliwości zawodowe.

Wyjazdy do Surgent Studios

Ze studia odeszli także artysta techniczny Jordan Smee i producent Raysura, przy czym ten ostatni podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z ciągłymi zwolnieniami w branży gier wideo. Inny producent, Phillip Smy, również wyraził swoje rozczarowanie tą sytuacją na LinkedIn. Surgent Studios nie skomentowało jeszcze tych wydarzeń.

Źródło obrazu: Surgent Studios / Eurogamer

Konsekwencje tych zwolnień

Zwolnienia te mają miejsce wkrótce po wydaniu pierwszej gry studia, Tales of Kenzera: Zau, która została dobrze przyjęta przez krytyków. Jednak odejście to wiąże się z serią zamknięć studiów i masowymi zwolnieniami w branży gier wideo w ostatnich miesiącach. Do końca maja 2024 r. w tym roku pracę straciło już ponad 10 000 osób, co dotknęło takie firmy jak Avalanche, Microsoft, Sony i Square Enix.


Źródło obrazu: Surgent Studios

Sektor gier wideo, o którym mowa

Wydarzenia te rodzą pytania o przyszłość branży gier wideo i stabilność miejsc pracy z nią związanych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule Chrisa Dringa: Co się dzieje ze zwolnieniami w branży gier wideo?

Źródło: www.eurogamer.net