Kierowca rajdowy i ikona gry wyścigowej Ken Block ginie w wypadku na skuterze śnieżnymKierowca rajdowy i ikona gier wyścigowych Ken Block zginął w wypadku na skuterze śnieżnym w wieku 55 lat.

Jak donosi ABC News, Block został uznany za zmarłego na miejscu wypadku w Utah 2 stycznia po tym, jak jego skuter śnieżny przewrócił się na stromym zboczu.

Oprócz udanej kariery zawodowej w wyścigach, Block miał również znaczącą obecność w wyścigowych grach wideo, występując w kilku czołowych seriach, w tym Need for Speed, Dirt i Forza.

„Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną. A co najważniejsze, ojcem i mężem. Będzie nam go bardzo brakowało”.


„Jesteśmy zasmuceni wiadomością o stracie Kennetha, a nasze serca są z jego rodziną i przyjaciółmi tak głęboko poruszonymi” – powiedziało biuro szeryfa hrabstwa Wasatch.

Firma Block zajmująca się mediami i odzieżą, Hoonigan Industries, również skorzystała z mediów społecznościowych, aby oddać hołd swojemu współzałożycielowi. „Ken był wizjonerem, pionierem i ikoną. A co najważniejsze, ojcem i mężem. Będzie nam go bardzo brakować” – napisano na Instagramie.

Block grał samego siebie w scenach akcji Need for Speed ​​z 2015 roku, występując jako ikona stylu, na której postać gracza starała się zaimponować. Wystąpił także jako kierowca w Dirt 2 i Dirt 3 Colina McRae, a jego samochody Hoonigan pojawiły się w Forza Motorsport 7 i Forza Horizon 3, 4 i 5.

Źródło zdjęcia: Massimo Bettiol/Getty Images

Ryan Dinsdale jest wolnym strzelcem IGN i pełni funkcję redaktora wiadomości w Wielkiej Brytanii. Całymi dniami będzie opowiadał o Wiedźminie.

Źródło : https://www.ign.com/articles/rally-driver-and-racing-game-icon-ken-block-dies-in-snowmobile-accident