Kena: Bridge of Spirits już zwrócił swoje koszty rozwoju


Kena: Bridge of Spirits został wydany we wrześniu i otrzymał w dużej mierze pozytywne recenzje (w tym 9 na 10 od nas) i osiągnął dobre wyniki w sprzedaży. Do tego stopnia, że ​​według dewelopera Ember Labs, gra zdążyła już zbić nawet koszty opracowania.

W rozmowie z Bloomberg, szef Ember Lab Josh i Mike Grier omówili drogę Keny od rozwoju do wydania. Ku ich zaskoczeniu gra najwyraźniej sprzedała się dobrze i chociaż nie ujawniają konkretnych liczb sprzedaży, twierdzą, że już zwróciły się początkowe koszty rozwoju. Nie wiadomo, ile pieniędzy miał za tym Kena, ale to świetna wiadomość dla małego studia.

„Trudno powiedzieć, co jest ogromnym sukcesem” – powiedział Josh w artykule. „Sony jest szczęśliwy”.

Kena: Bridge of Spirits to trzecioosobowa przygodowa gra akcji, w której główną rolę gra Kena, przewodnik duchowy, który prowadzi małe stworzenia zwane Rot, aby oczyścić krainę nękaną nadprzyrodzoną zarazą. Po drodze będziesz pomagać krnąbrnym duszom w przeniesieniu ich do zaświatów, podczas gdy akcja składa się z walki wręcz i dystansowej. Gra ma staroświecki, liniowy projekt i zakres, a ponadto wygląda całkiem nieźle w dziale artystycznym (w końcu Ember Labs ma zęby jako studio animacji). Kena jest dostępna na PlayStation 5, PlayStation 4 i PC w sklepie Epic Games Store.

Koniecznie przeczytaj cały wywiad, aby dowiedzieć się więcej o marketingu przedpremierowym Kena: Bridge of Spirits, a także o naszym centrum informacyjnym, w którym znajdziesz obszerne informacje na temat samej gry.

[Source: Bloomberg]Source : https://www.gameinformer.com/2021/10/25/kena-bridge-of-spirits-has-already-recouped-its-development-costs