To 35. rocznica całej serii Mega Man, w której oryginalny Rockman miał premierę w Famicom w Japonii 17 grudnia 1987 roku. Czy jest więc lepszy moment, aby ponownie zapoznać się z tą epicką listą wzlotów i upadków niebieskiego bombowca, teraz zawierającą także Mega Man Battle & Wojownicy? Dowiedz się poniżej, jak wypada oryginalna gra w porównaniu z innymi grami Mega Man na systemach Nintendo, zgodnie z Twoim rankingiem, drodzy czytelnicy.
Pamiętaj: ta lista ma charakter dynamiczny i podlega zmianom w czasie rzeczywistym zgodnie z oceną użytkownika każdej gry w naszej bazie danych. Jeśli nie oceniłeś tych, w które grałeś, zalogowani użytkownicy Nintendo Life mogą kliknąć gwiazdkę w każdym wpisie poniżej, wystawić ocenę na 10 i potencjalnie wpłynąć na ranking. Cieszyć się!
Mały niebieski facet znany jako Mega Man (wraz ze swoimi różnymi współpracownikami i pokrewnymi robotami) ma bardzo długą i bogatą karierę w grach wideo. Od czasów NES zagrał w kilku absolutnych klasykach gatunku run-and-gun, chociaż na każdą niesamowitą grę lub spin-off, którą dostarczył Capcom, prawdopodobnie był jeden lub dwa tytuły, które albo nie do końca trafiły znak lub — częściej — wydawał się trochę zbyt znajomy. Przy tak wielu grach w katalogu Blue Bomber może być trudno wiedzieć, które z nich są śmietanką. Cóż, tutaj wkraczamy my.
Właściwie to tam wchodzisz. Poniżej znajdziesz każda gra zawierająca słowa „Mega Man” w tytule, jaka kiedykolwiek pojawiła się na konsoli Nintendo (na zachodzie). Tak, to ponad 50 gier, w tym wszystkie spin-offy i poboczne przygody — Xs, ZXs, Zeroes, Battle Networks i nie tylko. Zawarliśmy również kompilacje dla dokładności; kilka z nich zawiera tytuły niedostępne osobno na konsoli Nintendo (Mega Man: Bitwa o władzę lub Mega Man 2: Bojownicy mocy na przykład w Mega Man Anniversary Collection; Megaman 8 w Mega Man Legacy Collection 2; Bitwa i pościg Mega Man w kolekcji Mega Man X).
Ten ranking jest tworzony na podstawie ocen użytkowników gier w naszej bazie danych czytelników Nintendo Life i podlega fluktuacjom w czasie rzeczywistym nawet po opublikowaniu. Tak, to oznacza, że można wpływać na poniższy ranking, nawet jeśli jeszcze nie oceniłeś swoich ulubionych. Aby to zrobić, po prostu kliknij grę, którą chcesz ocenić, i przypisz wynik na stronie gry.
Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy już ocenili swoich ulubionych Mega Men. Teraz naładujmy nasz strzał i przewiń w dół, aby dowiedzieć się, które są najlepsze (i odwrotnie, najgorsze) gry Mega Man na konsole Nintendo…
Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom
Każdy, kto spodziewa się typowego doświadczenia Mega Man z Mega Man Battle Chip Challenge, będzie przytłoczony tym, jak inny jest ten tytuł, a do tego jest to odmiana spin-offowej serii Battle Network. Chociaż na początku jest wiele rzeczy do zrobienia, w rzeczywistości gracze mają niewiele do zrobienia, gdy wszystko już działa. W porównaniu z Battle Network ten system odbiera ci zbyt dużą kontrolę i opiera się głównie na szczęściu i cierpliwości, a nie na szybkim myśleniu i ciągłych decyzjach. Znajome twarze i świetna muzyka nie uratuje wrażenia, które bardziej frustruje, niż by się podobało.
Wydawca: Capcom / Deweloper: Słońce l
Mega Man Soccer brzmi jak wymyślona przez nas gra, ale jest prawdziwa i szczera. Ten sportowy crossover z 1994 roku stawia cię przeciwko ośmiu drużynom Robot Masters i ma kilka zabawnych pomysłów, ale wykonanie było tak zwyczajne, że prawie całkowicie wymknęło się z naszej pamięci. Za każdym razem, gdy go widzimy, czujemy się jak niespodzianka. “O tak! To… istnieje!”
Wydawca: Capcom / Deweloper: Arika
Wpis w serii Battle Network, Mega Man Network Transmission ma cel-shaded styl graficzny, który całkiem ładnie wyskakuje, niesprawiedliwy poziom trudności i brak wyobraźni w projektowaniu poziomów pozostawiają MMNT daleko od najsilniejszych pozycji w serii spin-off.
Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom
Pierwotnie wydany na Super Famicom w Japonii, ten port GBA jest wersją Mega Man & Bass, którą dostaliśmy na Zachodzie prawie pięć lat później. Z pewnością zasługuje na reputację serii i zrobił wystarczająco dużo nowych rzeczy, aby wstrząsnąć dobrze zużytą formułą. Chociaż zdarzają się sytuacje, w których nieuczciwa rozgrywka może zepsuć wrażenia, oferuje zaskakującą ilość powtarzalności i ogólnie solidną mechanikę.
Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom
Mega Man Xtreme to ciekawa ciekawostka, ale jej ambicje przerastają jej możliwości. Tak fantastycznie, jak przenośna gra Mega Man X brzmi na papierze, w praktyce Xtreme to niewiele więcej niż pomniejsza imitacja konsolowych oryginałów. Niewielka ilość unikalnych treści, liczne błędy ortograficzne oraz kiepska grafika i dźwięk — a także problemy z kontrolą, zbyt częste ekrany ładowania i powtarzające się wypełnienia — oznaczają, że wszystkie wielkie pomysły są lepiej obsługiwane gdzie indziej.
Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom
Mega Man Battle & Fighters to doskonały pakiet Neo Geo Pocket Color, który jest bardziej sprawiedliwy i pod pewnymi względami bardziej grywalny niż arkadowe oryginały, na których jest oparty. Dla fanów formuły Mega Man jest tu wiele do nauczenia się i mnóstwo nagród do zdobycia za pokonanie składu bossów każdej historii. Zapoznanie się z mocnymi i słabymi stronami każdej postaci miesza rzeczy, a studiowanie i pokonywanie wzorców ataków przeciwników to świetna zabawa. Niestety, jest sparaliżowany przez wybitną i inwazyjną opcję kontynuacji, którą wielu będzie miało trudności z zignorowaniem, a lokalizacja nie istnieje, co sprawia, że dostanie się do niej jest zarówno kłopotliwe, jak i ograniczone pod względem tego, ile można pochłonąć doświadczeniem.
Wydawca: Capcom / Deweloper: Biox
Mega Man II nie jest najlepszą pozycją w bibliotece Niebieskiego Bombowca. Usunięte z nieuniknionych porównań do wersji Mega Man 2 i 3 na NES, ocenianie gry na podstawie jej własnych, nieco niezgrabnych zalet, również nie sprzyja. Unikalna zawartość ogranicza się do niezapomnianego nowego bossa i nowej broni oraz być może najkrótszego etapu Wily w historii. Jeśli nie jesteś absolutnym kompletistą – lub nie cierpisz z powodu tej samej chorobliwej ciekawości, co my – nie ma powodu, aby chwytać ten wpis nad wieloma dobrymi interpretacjami Mega Man na Game Boy.
Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom
Dostępne w Zerker x Ninja oraz Zerker x Saurian smaków, Mega Man Star Force 2 wziął podstawowy szablon z pierwszej gry… i tak naprawdę niewiele się różnił. Mogło to mieć coś wspólnego z faktem, że wydano go mniej niż rok po poprzedniej grze – Capcom właśnie je wypuszczał w tym momencie, a trzeci i ostatni wpis w linii Star Force pojawi się w następnym roku.
Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom
Mega Man: Dr. Wily’s Revenge to przyzwoita pierwsza próba stworzenia przenośnej gry Mega Man. To całkiem zabawne, ale możesz mieć wrażenie, że grasz w rozwodnioną wersję gier NES, co w końcu sprawi, że będziesz chciał w nie grać. Gra kończy się w mgnieniu oka — ma tylko sześć etapów i jest krótsza niż jakakolwiek inna gra z tej serii. Na szczęście Capcom zauważył to i pamiętał o pozostałych czterech grach Game Boy Mega Man, z których każda ma dziesięć lub więcej etapów i ogólnie jest bardziej imponująca niż ta pierwsza próba. Nieźle jak na świeżego (mega) człowieka.
Wydawca: Capcom
Chociaż nie wszyscy mogą się zgodzić, że tak było najlepiej, Mega Man Battle Network 4 Red Sun & Blue Moon wprowadziło dość znaczące zmiany w serii. Niezależnie od tego, niszczenie wirusów jest wciągające jak zawsze, a odkrywanie uroczych światów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz komputerów zapewnia zabawne i wyjątkowe wrażenia. Z wyjątkiem kilku poprawek, podstawowe wrażenia są nadal takie same, które sprawiły, że wielu fanów zakochało się w tej serii, a Red Sun i Blue Moon to solidne gry.
Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom
Mega Man Xtreme 2 to znaczne ulepszenie pod każdym względem w stosunku do swojego poprzednika. Wygląda fantastycznie, gra bardzo dobrze, oferuje płynne i zróżnicowane wrażenia i czerpie z pokaźnych rozmiarów cztery Gry Mega Man X. Jest to znacznie bliższe przenośnemu X, którego fani szukali w 2001 roku, i chociaż rozmiar ekranu, kilka drobnych problemów ze sterowaniem i kilka nierozwiązanych problemów z pierwszej gry przyczyniają się do pewnego współczynnika oporu, nadal jest to ostatecznie przyjemne doświadczenie .
Źródło : https://www.nintendolife.com/guides/every-mega-man-game-ranked