Każda gra rankingowa Mega Man


Obraz: Życie Nintendo

To 35. rocznica całej serii Mega Man, w której oryginalny Rockman miał premierę w Famicom w Japonii 17 grudnia 1987 roku. Czy jest więc lepszy moment, aby ponownie zapoznać się z tą epicką listą wzlotów i upadków niebieskiego bombowca, teraz zawierającą także Mega Man Battle & Wojownicy? Dowiedz się poniżej, jak wypada oryginalna gra w porównaniu z innymi grami Mega Man na systemach Nintendo, zgodnie z Twoim rankingiem, drodzy czytelnicy.

Pamiętaj: ta lista ma charakter dynamiczny i podlega zmianom w czasie rzeczywistym zgodnie z oceną użytkownika każdej gry w naszej bazie danych. Jeśli nie oceniłeś tych, w które grałeś, zalogowani użytkownicy Nintendo Life mogą kliknąć gwiazdkę w każdym wpisie poniżej, wystawić ocenę na 10 i potencjalnie wpłynąć na ranking. Cieszyć się!


Mały niebieski facet znany jako Mega Man (wraz ze swoimi różnymi współpracownikami i pokrewnymi robotami) ma bardzo długą i bogatą karierę w grach wideo. Od czasów NES zagrał w kilku absolutnych klasykach gatunku run-and-gun, chociaż na każdą niesamowitą grę lub spin-off, którą dostarczył Capcom, prawdopodobnie był jeden lub dwa tytuły, które albo nie do końca trafiły znak lub — częściej — wydawał się trochę zbyt znajomy. Przy tak wielu grach w katalogu Blue Bomber może być trudno wiedzieć, które z nich są śmietanką. Cóż, tutaj wkraczamy my.

Właściwie to tam wchodzisz. Poniżej znajdziesz każda gra zawierająca słowa „Mega Man” w tytule, jaka kiedykolwiek pojawiła się na konsoli Nintendo (na zachodzie). Tak, to ponad 50 gier, w tym wszystkie spin-offy i poboczne przygody — Xs, ZXs, Zeroes, Battle Networks i nie tylko. Zawarliśmy również kompilacje dla dokładności; kilka z nich zawiera tytuły niedostępne osobno na konsoli Nintendo (Mega Man: Bitwa o władzę lub Mega Man 2: Bojownicy mocy na przykład w Mega Man Anniversary Collection; Megaman 8 w Mega Man Legacy Collection 2; Bitwa i pościg Mega Man w kolekcji Mega Man X).

Ten ranking jest tworzony na podstawie ocen użytkowników gier w naszej bazie danych czytelników Nintendo Life i podlega fluktuacjom w czasie rzeczywistym nawet po opublikowaniu. Tak, to oznacza, że ​​można wpływać na poniższy ranking, nawet jeśli jeszcze nie oceniłeś swoich ulubionych. Aby to zrobić, po prostu kliknij grę, którą chcesz ocenić, i przypisz wynik na stronie gry.

Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy już ocenili swoich ulubionych Mega Men. Teraz naładujmy nasz strzał i przewiń w dół, aby dowiedzieć się, które są najlepsze (i odwrotnie, najgorsze) gry Mega Man na konsole Nintendo…

Wyzwanie żetonów bitewnych Mega Man (GBA)

Wyzwanie żetonów bitewnych Mega Man (GBA)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 2 marca 2004 (USA) / 19 marca 2004 (Wielka Brytania/UE)

Każdy, kto spodziewa się typowego doświadczenia Mega Man z Mega Man Battle Chip Challenge, będzie przytłoczony tym, jak inny jest ten tytuł, a do tego jest to odmiana spin-offowej serii Battle Network. Chociaż na początku jest wiele rzeczy do zrobienia, w rzeczywistości gracze mają niewiele do zrobienia, gdy wszystko już działa. W porównaniu z Battle Network ten system odbiera ci zbyt dużą kontrolę i opiera się głównie na szczęściu i cierpliwości, a nie na szybkim myśleniu i ciągłych decyzjach. Znajome twarze i świetna muzyka nie uratuje wrażenia, które bardziej frustruje, niż by się podobało.

Mega Man Soccer (SNES)

Mega Man Soccer (SNES)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Słońce l

Data wydania: 25 marca 1994 (USA)

Mega Man Soccer brzmi jak wymyślona przez nas gra, ale jest prawdziwa i szczera. Ten sportowy crossover z 1994 roku stawia cię przeciwko ośmiu drużynom Robot Masters i ma kilka zabawnych pomysłów, ale wykonanie było tak zwyczajne, że prawie całkowicie wymknęło się z naszej pamięci. Za każdym razem, gdy go widzimy, czujemy się jak niespodzianka. „O tak! To… istnieje!”

Transmisja sieciowa Mega Man (GCN)

Transmisja sieciowa Mega Man (GCN)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Arika

Data wydania: 17 czerwca 2003 (USA) / 26 czerwca 2003 (Wielka Brytania/UE)

Wpis w serii Battle Network, Mega Man Network Transmission ma cel-shaded styl graficzny, który całkiem ładnie wyskakuje, niesprawiedliwy poziom trudności i brak wyobraźni w projektowaniu poziomów pozostawiają MMNT daleko od najsilniejszych pozycji w serii spin-off.

Mega Man & Bass (GBA)

Mega Man & Bass (GBA)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 11 marca 2003 (USA) / 31 marca 2003 (Wielka Brytania/UE)

Pierwotnie wydany na Super Famicom w Japonii, ten port GBA jest wersją Mega Man & Bass, którą dostaliśmy na Zachodzie prawie pięć lat później. Z pewnością zasługuje na reputację serii i zrobił wystarczająco dużo nowych rzeczy, aby wstrząsnąć dobrze zużytą formułą. Chociaż zdarzają się sytuacje, w których nieuczciwa rozgrywka może zepsuć wrażenia, oferuje zaskakującą ilość powtarzalności i ogólnie solidną mechanikę.

Mega Man Xtreme (GBC)

Mega Man Xtreme (GBC)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 10 stycznia 2001 (USA) / 24 sierpnia 2001 (Wielka Brytania/UE)

Mega Man Xtreme to ciekawa ciekawostka, ale jej ambicje przerastają jej możliwości. Tak fantastycznie, jak przenośna gra Mega Man X brzmi na papierze, w praktyce Xtreme to niewiele więcej niż pomniejsza imitacja konsolowych oryginałów. Niewielka ilość unikalnych treści, liczne błędy ortograficzne oraz kiepska grafika i dźwięk — a także problemy z kontrolą, zbyt częste ekrany ładowania i powtarzające się wypełnienia — oznaczają, że wszystkie wielkie pomysły są lepiej obsługiwane gdzie indziej.

Mega Man Battle & Fighters (Switch eShop)

Mega Man Battle & Fighters (Switch eShop)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 4 sierpnia 2022 (USA) / 4 sierpnia 2022 (Wielka Brytania/UE)

Mega Man Battle & Fighters to doskonały pakiet Neo Geo Pocket Color, który jest bardziej sprawiedliwy i pod pewnymi względami bardziej grywalny niż arkadowe oryginały, na których jest oparty. Dla fanów formuły Mega Man jest tu wiele do nauczenia się i mnóstwo nagród do zdobycia za pokonanie składu bossów każdej historii. Zapoznanie się z mocnymi i słabymi stronami każdej postaci miesza rzeczy, a studiowanie i pokonywanie wzorców ataków przeciwników to świetna zabawa. Niestety, jest sparaliżowany przez wybitną i inwazyjną opcję kontynuacji, którą wielu będzie miało trudności z zignorowaniem, a lokalizacja nie istnieje, co sprawia, że ​​​​dostanie się do niej jest zarówno kłopotliwe, jak i ograniczone pod względem tego, ile można pochłonąć doświadczeniem.

Mega Man II (GB)

Mega Man II (GB)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Biox

Data wydania: luty 1992 (USA) / 1992 (Wielka Brytania/UE)

Mega Man II nie jest najlepszą pozycją w bibliotece Niebieskiego Bombowca. Usunięte z nieuniknionych porównań do wersji Mega Man 2 i 3 na NES, ocenianie gry na podstawie jej własnych, nieco niezgrabnych zalet, również nie sprzyja. Unikalna zawartość ogranicza się do niezapomnianego nowego bossa i nowej broni oraz być może najkrótszego etapu Wily w historii. Jeśli nie jesteś absolutnym kompletistą – lub nie cierpisz z powodu tej samej chorobliwej ciekawości, co my – nie ma powodu, aby chwytać ten wpis nad wieloma dobrymi interpretacjami Mega Man na Game Boy.

Mega Man Star Force 2 (DS)

Mega Man Star Force 2 (DS)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 24 czerwca 2008 (USA)

Dostępne w Zerker x Ninja oraz Zerker x Saurian smaków, Mega Man Star Force 2 wziął podstawowy szablon z pierwszej gry… i tak naprawdę niewiele się różnił. Mogło to mieć coś wspólnego z faktem, że wydano go mniej niż rok po poprzedniej grze – Capcom właśnie je wypuszczał w tym momencie, a trzeci i ostatni wpis w linii Star Force pojawi się w następnym roku.

Mega Man: Zemsta dr Wily'ego (GB)

Mega Man: Zemsta dr Wily'ego (GB)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: grudzień 1991 (USA) / 1992 (Wielka Brytania/UE)

Mega Man: Dr. Wily’s Revenge to przyzwoita pierwsza próba stworzenia przenośnej gry Mega Man. To całkiem zabawne, ale możesz mieć wrażenie, że grasz w rozwodnioną wersję gier NES, co w końcu sprawi, że będziesz chciał w nie grać. Gra kończy się w mgnieniu oka — ma tylko sześć etapów i jest krótsza niż jakakolwiek inna gra z tej serii. Na szczęście Capcom zauważył to i pamiętał o pozostałych czterech grach Game Boy Mega Man, z których każda ma dziesięć lub więcej etapów i ogólnie jest bardziej imponująca niż ta pierwsza próba. Nieźle jak na świeżego (mega) człowieka.

Mega Man Battle Network 4 Red Sun & Blue Moon (GBA)

Mega Man Battle Network 4 Red Sun & Blue Moon (GBA)

Wydawca: Capcom

Data wydania: 27 czerwca 2004 (USA) / 18 października 2004 (Wielka Brytania/UE)

Chociaż nie wszyscy mogą się zgodzić, że tak było najlepiej, Mega Man Battle Network 4 Red Sun & Blue Moon wprowadziło dość znaczące zmiany w serii. Niezależnie od tego, niszczenie wirusów jest wciągające jak zawsze, a odkrywanie uroczych światów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz komputerów zapewnia zabawne i wyjątkowe wrażenia. Z wyjątkiem kilku poprawek, podstawowe wrażenia są nadal takie same, które sprawiły, że wielu fanów zakochało się w tej serii, a Red Sun i Blue Moon to solidne gry.

Mega Man Xtreme 2 (GBC)

Mega Man Xtreme 2 (GBC)

Wydawca: Capcom / Deweloper: Capcom

Data wydania: 30 października 2001 (USA) / 8 lutego 2002 (Wielka Brytania/UE)

Mega Man Xtreme 2 to znaczne ulepszenie pod każdym względem w stosunku do swojego poprzednika. Wygląda fantastycznie, gra bardzo dobrze, oferuje płynne i zróżnicowane wrażenia i czerpie z pokaźnych rozmiarów cztery Gry Mega Man X. Jest to znacznie bliższe przenośnemu X, którego fani szukali w 2001 roku, i chociaż rozmiar ekranu, kilka drobnych problemów ze sterowaniem i kilka nierozwiązanych problemów z pierwszej gry przyczyniają się do pewnego współczynnika oporu, nadal jest to ostatecznie przyjemne doświadczenie .

Źródło : https://www.nintendolife.com/guides/every-mega-man-game-ranked