Każda gra Godzilla, jaką kiedykolwiek stworzono – zobacz legendarne występy Króla Potworów w grach wideo. Pamiętam !

Odkryj pełną historię Godzilli w grach wideo!

Wstęp:
Godzilla, Król Potworów, obchodzi swoje 69. urodziny, dlatego postanowiliśmy przypomnieć sobie, ile razy pojawiał się w grach wideo. Od skromnych początków na Commodore C64 w latach 80., aż do szczytu masowej zagłady w Destroy All Monsters Melee na Nintendo 64. Ile gier Godzilla pamiętasz? Przygotuj się na ponowne przeżycie wszystkich tych epickich przygód!

Część 1: Godzilla w grach z lat 80
– „Godzilla” na Commodore 64 (1983): Przemyślana gra strategiczna, w której Godzilla atakuje z oceanu i musisz go powstrzymać, zanim zniszczy Tokio.
– „Godzilla & the Martians” na ZX Spectrum (1984): Chociaż nie ma widocznego związku z Godzillą, ta gra zawiera historię, w której Marsjanie najeżdżają Ziemię, a przyjazne stworzenie ratuje świat.
– „Godzilla kontra. 3 Major Monsters” na MSX (1984): Pierwsza oficjalna gra Godzilla, gra akcji na jednym ekranie, w której Godzilla staje twarzą w twarz z Megalonem, Kumongą i Królem Ghidorą.

Część 2: Lata 90., złoty wiek gier Godzilla
– „Godzilla: Monster of Monsters” na Famicom/NES (1988/1989): gra z walkami pobocznymi, w której możesz grać jako Godzilla lub Mothra.
– „Godzilla” na Game Boy (1990): Wersja oparta na Gojirze-kun z 1986 roku, w której nie można używać atomowego oddechu Godzilli.
– „Godzilla 2: Wojna potworów” na NES (1992): turowa gra strategiczna, w której wcielasz się w armię i stawiasz czoła Godzilli.
– „Godzilla: The Series” na Game Boy Color (1999): Ta gra oparta na serialu animowanym zawiera fabułę typu side-scrolling, w której grasz jako Godzilla.

Część 3: Gry Godzilla nowego tysiąclecia
– „Godzilla: Destroy All Monsters Melee” na Gamecube/Xbox (2002/2003): bijatyka dla czterech graczy, uważana za najlepszą dotychczasową grę Godzilla.
– „Godzilla Unleashed” na Wii/PS2 (2007): bijatyka z historią, która niestety nie została dobrze przyjęta przez krytyków.
– „Godzilla PS4” na PS4/PS3 (2015): wszechstronna gra walki, która oferuje tryb zniszczenia podobny do Godzilla Generations.
– „Shin Godzilla” na PSVR (2016): Demo wirtualnej rzeczywistości, w którym jesteś cywilem złapanym w sam środek szału Godzilli.

Wniosek:
Od debiutu na Commodore 64 po wirtualną rzeczywistość na PlayStation VR Godzilla przeżył wiele przygód w świecie gier wideo. Choć niektóre tytuły zostały przyjęte lepiej niż inne, nie można zaprzeczyć, że Godzilla pozostaje niezaprzeczalną ikoną kinowych potworów. Jeśli jesteś fanem tego niszczycielskiego tytana, nie wahaj się (ponownie) odkryć te gry, dzięki którym jeszcze raz przeżyjesz najbardziej epickie momenty z Godzilli!

Źródło: www.ign.com