Kategoria „boomer shooter” pojawi się na Steamie: odkryj 64 gry, które są jej częścią

Etykieta „boomer shooter” na Steamie

Steam oferuje tysiące gier każdego roku, co może utrudniać znalezienie konkretnej gry, szczególnie jeśli chodzi o szerszy gatunek, taki jak strzelanki FPS. Aby pomóc fanom strzelanek retro w znalezieniu kolejnej gry, Valve dodało do bazy danych Steam etykietę „boomer shooter”.

Co to jest „strzelanka boomerska”?

Termin „strzelanka boomer” odnosi się do dowolnej strzelanki pierwszoosobowej, która przypomina oryginalny format Dooma, niezależnie od tego, czy jest to oryginalny klasyk z lat 90., taki jak Doom, czy nowoczesny tytuł niezależny, taki jak Turbo Overkill lub Dusk. Obecnie w tej kategorii klasyfikowane są łącznie 64 gry, wśród których znajdują się Star Wars: Dark Forces, Ion Fury, Warhammer 40K: Boltgun i wiele innych.

Termin ten pojawił się po raz pierwszy jako żart twórców gry Dusk wydanej w 2018 roku. Andrew Hulshult, który skomponował muzykę do Dusk i innych podobnych tytułów, takich jak Amid Evil i Prodeus, wyjaśnił, że zespół użył go do opisania Dooma i zdecydowałem się to zaadoptować, bo było fajnie.

„Boomer shooter” na Steamie

Etykieta „boomer shooter” jest teraz aktywna na Steamie i posiada własną, dedykowaną stronę zapewniającą łatwy dostęp do każdej gry. Oprócz tytułów wymienionych powyżej, na stronie znajduje się także lista kilku nadchodzących gier, w tym Agent 64: Spies Never Die – hołd dla gry retro Goldeneye 64 – i Mouse, który czerpie inspirację z obecnie publicznej ery Myszki Miki na Steamboat Willie.

Źródło: www.gamespot.com