Kara za oszukiwanie i dotarcie na szczyt w Stardew Valley

Stardew Valley: Nowy przerywnik filmowy, który karze oszustów

Nowa kara dla oszustów

Nowa, złowroga scena przerywnikowa wprowadzona w ogromnej aktualizacji Stardew Valley 1.6 karze tych, którzy uprawiają region na mapie w późnej fazie gry.

Doskonałość jest, jak mówią, w oku patrzącego. Jednak w przypadku Stardew Valley tak naprawdę liczy się tylko jeden widz, a jest nim twórca gry, Eric Barone, który ustalił bardzo rygorystyczne kryteria określające grę idealną. Grę Perfekcji można śledzić za pomocą Miernika Perfekcji znajdującego się w Pokoju Orzechów na Imbirowej Wyspie.

Jak osiągnąć doskonałość

Ukończenie go będzie wymagało spędzenia godzin na zabijaniu potworów, znajdowaniu przedmiotów kolekcjonerskich, uprawie roślin i byciu wyjątkowym członkiem społeczności rozwiązującym problemy. Zainwestuj czas i wysiłek, aby osiągnąć doskonałość, a zostaniesz nagrodzony dostępem do części mapy zwanej Szczytem, ​​gdzie czeka Cię emocjonująca scena z wybraną przez Ciebie ukochaną osobą, zanim przedstawisz sobie paradę wszystkich zwierząt i postaci w gra.

Kara dla oszustów

Możesz też być potworem i pominąć cały wysiłek, aby łatwo dotrzeć na szczyt, korzystając ze szczeliny, aby wydostać się poza granice i przejść do sekcji gry końcowej na mapie. Na szczęście Barone doskonale zdaje sobie sprawę z tego konkretnego triku, ale zamiast patchować go do wersji 1.6, twórca wolał wprowadzić do gry przerywnik filmowy, który karze graczy za wejście do The Summit bez osiągnięcia doskonałości.

Użytkownicy Reddita, tacy jak Snail51, odkryli usuniętą scenę wkrótce po jej wydaniu, co również uchwyciliśmy tutaj, w IGN. Jeżeli nie boisz się gniewu Pana Qi, poniżej możesz obejrzeć poradnik. Po wykonaniu kolejnych kroków staniesz twarzą w twarz z Misterem Qi – tajemniczą postacią, która prowadzi kasyno na pustyni Calico.

Jak uzyskać przerywnik filmowy

Jeśli nie przejmujesz się tym, że zostaniesz pobity przez Pana Qi i stracisz przy tym 500 g, oto jak obejrzeć przerywnik filmowy: Udaj się do ścieżki pod stolarnią Robina, która prowadzi na południe od Pelican Town. Mając na wyposażeniu kosę, trzymaj się jak najbliżej dołu ekranu, nie powodując przejścia do następnego obszaru. Twarzą w dół używaj żniwiarza wielokrotnie, aż Twoja postać prawie zniknie z ekranu. Idź w lewo.

Jeśli się to powiedzie, ekran przesunie się w górę, pokazując górną połowę obszaru, w tym otoczone murem wejście na linię kolejową. Po przejściu całej drogi na górę Twoja postać będzie gdzieś poza ekranem, w lewym górnym rogu. Celem jest teraz udanie się w stronę miejsca załadunku kolei, które znajduje się po prawej stronie. Po dotarciu do wejścia na linię kolejową skieruj twarz w stronę ścieżki, z której wszedłeś. Wyposaż swoją kosę i używaj jej wielokrotnie, aby zepchnąć postać w dół, aż będzie ledwo widoczna. Następnie udaj się w prawo. Po chwili spaceru ekran przesunie się w prawo. Kiedy będziesz już cały w prawo, zacznij iść w górę. Powinieneś nadal słyszeć swoje kroki na trawie.

Idź dalej w górę, aż dojdziesz do górnej części ekranu. Następnie idź w lewo w kierunku Chemin du Sommet.

Ponieważ scena ta oczywiście nie pojawiła się na liście zmian po wydaniu wersji 1.6, nie mamy pojęcia, jakie inne niespodzianki mogą czekać na innych graczy chcących obejść ten system. Niezależnie od tego, ci, którzy chcą dotrzeć na Szczyt w uczciwy sposób, powinni sprawdzić pełną wiki IGN Stardew Valley i sprawdzić naszą stronę zawierającą szczegółowe informacje na temat aktualizacji 1.6.

Źródło: www.ign.com