Już wkrótce wrześniowa aktualizacja Xbox: przesyłaj strumieniowo swoje gry ze swojej konsoli do serwisu Discord i nie tylko.

Nowe funkcje Xbox, które zrewolucjonizują Twoje wrażenia z gry

Zespół Xbox w dalszym ciągu zachwyca graczy, stale ulepszając ich doświadczenia i dostarczając zupełnie nowe funkcje w oparciu o ich opinie. Ta aktualizacja zawiera bardzo pożądaną funkcję, czyli przesyłanie strumieniowe gier Xbox do znajomych na Discordzie. Zaktualizowaliśmy także zmienną częstotliwość odświeżania konsol Xbox Series X|S, dodaliśmy nowe miejsca do przeglądania i odbierania nagród oraz wprowadziliśmy nowe powiadomienia do listy życzeń gier. Dodatkowo wzmacniamy nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo na naszej platformie, uruchamiając usługę Xbox Voice Reporting, która umożliwia zgłaszanie nieodpowiednich rozmów głosowych w grach.Na PC mamy również świetne aktualizacje, które ułatwiają poruszanie się po bibliotece i śledź odliczanie przed uruchomieniem gry.

Przesyłaj strumieniowo swoje gry do znajomych na Discordzie bezpośrednio z konsoli Xbox

Słyszeliśmy Twoje prośby i chcesz więcej funkcji Discord! Od tego tygodnia będziesz mógł przesyłać strumieniowo rozgrywkę ze swojej konsoli Xbox bezpośrednio do znajomych na Discordzie. Po prostu kliknij „Przesyłaj strumieniowo swoją grę”, aby Twoi znajomi na Discordzie mogli oglądać Twoje ulubione gry na żywo. Aby rozpocząć, najpierw połącz swoje konto Discord. Wtedy będziesz mógł dołączyć do pokojów głosowych swoich serwerów Discord bezpośrednio z konsoli Xbox. Aby uzyskać do niego dostęp, naciśnij przycisk Xbox na kontrolerze, aby otworzyć przewodnik, przewiń w dół do opcji Gry i czaty, a następnie wybierz opcję Discord. Następnie przejrzyj dostępne serwery Discord, dołącz do pokoju rozmów głosowych ze znajomymi i udostępnij swoją rozgrywkę! Ta funkcja pojawia się w samą porę przed premierą Starfield! Podziel się swoimi doświadczeniami, tworząc spersonalizowaną postać, odkrywając nowe planety, budując niesamowite statki i eksplorując niesamowity wszechświat Bethesda.

Aktualizacja zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) dla konsol Xbox Series X|S

Zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) pozwala telewizorowi lub monitorowi dynamicznie dostosowywać częstotliwość odświeżania w oparciu o częstotliwość odświeżania oglądanej treści, zapewniając płynne wrażenia podczas gry bez artefaktów. Jeśli jednak używasz konsoli Xbox Series lub Series S. Aby wybrać opcję, przejdź do opcji Ogólne > Opcje telewizji i wyświetlania > Wideo, a następnie przejdź do menu rozwijanego VRR. Będziesz mógł wybrać, czy chcesz, aby VRR był „Zawsze włączony”, „Tylko dla gier” lub „Wyłączony”.

Nowe miejsca do przeglądania i odbierania nagród

Nagrody są teraz łatwiejsze do znalezienia na konsoli Xbox dzięki nowej karcie Nagrody. Aby szybko uzyskać do niego dostęp, naciśnij przycisk Xbox w celu otwarcia przewodnika, wybierz opcję Profil i system, wybierz swój profil, a następnie wybierz opcję Moje nagrody, gdzie znajdziesz swoje zadania Xbox Game Pass. Ponadto możesz teraz uzyskać bezpośredni dostęp do katalogu realizacji nagród z zakładki Nagrody w swoim profilu. Aby uzyskać do niego dostęp, otwórz przewodnik i przejdź do opcji Profil i system > Twój profil > Moje nagrody.

Poproś o dołączenie do sesji gry znajomego

Chcesz sprawdzić, czy jest miejsce na sesję gry Twojego znajomego, zanim dołączysz do imprezy? Teraz możesz przejść do profilu znajomego i wybrać opcję „Poproś o dołączenie do gry”. Twój znajomy otrzyma powiadomienie o Twojej prośbie i może odpowiedzieć Ci zaproszeniem do gry, zaproszeniem do grupy lub wiadomością.

Raportowanie Xbox Voice: wspieraj bezpieczniejszą społeczność wszystkich graczy Xbox

W lipcu ogłosiliśmy funkcję raportowania głosowego obejmującą całą platformę, aby umożliwić graczom przechwytywanie i zgłaszanie niestosownych rozmów głosowych w grze. Funkcja raportowania głosowego umożliwia graczom Xbox Series X|S i Xbox One przechwytywanie wideo z incydentu czatu głosowego w grze, ich zdaniem narusza Standardy społeczności Xbox i prześlij to jako dowód do sprawdzenia przez zespół ds. bezpieczeństwa Xbox. Ta funkcja została specjalnie zaprojektowana, aby obsługiwać szeroką gamę interakcji między graczami w grach i współpracuje z tysiącami gier wyposażonych w czat głosowy dla wielu graczy, w tym z tytułami zgodnymi wstecznie na konsolę Xbox 360. Raporty głosowe są dostępne od tego tygodnia dla graczy na konsolach Xbox w niektórych językach angielskim -regiony językowe (USA, Wielka Brytania, Kanada, Irlandia, Australia i Nowa Zelandia).

Nowe powiadomienia na Twojej liście życzeń – Microsoft Store na Xbox

Łatwiej jest podążać za swoimi życzeniami. Chcesz jako pierwszy otrzymać grę po jej premierze? Teraz możesz otrzymywać powiadomienia, gdy gry z Twojej listy życzeń przejdą z zamówienia przedsprzedażowego do premiery oraz gdy gry z Twojej listy życzeń zostaną dodane do Game Pass. Nowe powiadomienia z Twojej listy życzeń pojawią się w przewodniku oraz w wyskakującym okienku z powiadomieniem, gdy gry z Twojej listy życzeń będą dostępne. W Ustawieniach > Preferencje > Powiadomienia sklepu możesz zdecydować, czy chcesz wyświetlać powiadomienia w przewodniku, gdy elementy z Twojej listy życzeń będą dostępne, gdy będą dostępne w ramach subskrypcji Game Pass i nie tylko.

Z łatwością sparuj nowe akcesoria z konsolą Xbox

Teraz możesz z łatwością sparować nowe akcesoria z konsolą Xbox bez konieczności wstawania z kanapy i naciskania przycisku parowania na konsoli Xbox. Aby rozpocząć, otwórz aplikację Akcesoria Xbox i skorzystaj z nowej opcji „Podłącz urządzenie”.

Doświadczenie w grach na PC | Aktualizacje aplikacji Xbox na PC

Właśnie zaktualizowaliśmy aplikację Xbox na PC, dodając nowe funkcje, większą wydajność i uroczystości związane z nadchodzącymi grami. Poprawiliśmy także czas ładowania strony ze szczegółami gry, dzięki czemu można szybciej przejść do przycisku instalacji, a także dodano nowe czcionki, style przycisków i animacje w całej aplikacji. Zobaczysz także aktualizacje swojej biblioteki i kolejki instalacji, w tym filtry zainstalowanych gier, gier już posiadanych i dostępnych w ramach Game Pass, dzięki czemu możesz szybko znaleźć swoje ulubione gry. Inne aktualizacje aplikacji Xbox na PC obejmują zwijaną listę „Zagraj później”, a kolejka instalacji ma teraz skonsolidowane menu ustawień, które jeszcze bardziej ułatwia zarządzanie preferowanym urządzeniem instalacyjnym, automatycznymi aktualizacjami i nie tylko. Odliczanie do premiery gry powróciło, dzięki czemu możesz śledzić premierę gry co do minuty – koniec z zgadywaniem! Odliczanie można znaleźć na stronie szczegółów gry przed jej wydaniem. Czy jesteś gotowy, aby zanurzyć się w Starfield? Ekran uruchamiania aplikacji Xbox zawiera nową grafikę inspirowaną Starfield, upamiętniającą pierwszy nowy wszechświat Bethesdy od 25 lat. Oficjalną witrynę pomocy technicznej aplikacji Xbox na PC możesz odwiedzić tutaj, aby zobaczyć listę wszystkich zmian uwzględnionych w tej wersji.

Pomóż kształtować przyszłość Xbox

Bądź na bieżąco z usługą Xbox Wire, aby uzyskać nadchodzące aktualizacje i wszystkie najnowsze wiadomości związane z konsolą Xbox. Aby uzyskać pomoc dotyczącą aktualizacji Xbox, odwiedź oficjalną witrynę pomocy technicznej Xbox. Chętnie wysłuchamy opinii społeczności, niezależnie od tego, czy masz sugestię dotyczącą nowej funkcji, którą chciałbyś dodać, czy chcesz podzielić się opinią na temat istniejących funkcji, które można ulepszyć. Od lepszego przechwytywania i udostępniania gier, po szybsze ładowanie gier, nowe sposoby łączenia się z naszą społecznością graczy i nie tylko – zawsze słuchamy i szukamy sposobów na „poprawę doświadczeń Xbox dla graczy na całym świecie”. Jeśli chcesz pomóc w kształtowaniu przyszłości konsoli Xbox i uzyskać wcześniejszy dostęp do nowych funkcji, pobierz już dziś aplikację Xbox Insider Hub na konsolę Xbox Series X|S, konsolę Xbox One lub komputer z systemem Windows. Powiedz nam co myślisz !

Źródło: news.xbox.com