Już w październiku Steam powiadomi, które gry są kompatybilne z DualSense lub DualShock.

Ważna wiadomość dla użytkowników Steam! Valve planuje poprawić wrażenia z gry, dodając obsługę kontrolerów DualShock i DualSense PlayStation. Od października kompatybilność tych kontrolerów będzie wyraźnie widoczna na stronach sklepów i bibliotek. Ta aktualizacja przeznaczona dla programistów zawiera także inne ekscytujące funkcje.

Kontrolery DualShock i DualSense: rosnąca popularność

Nie jest tajemnicą, że Steam ma ogromną bazę użytkowników, a miliony graczy cieszą się swoimi ulubionymi tytułami. Co zaskakujące, znaczna liczba użytkowników Steam woli grać w swoje gry za pomocą kontrolerów PlayStation. Według najnowszych statystyk około 27% graczy na platformie Steam, w porównaniu z 11% w 2018 r., wybiera DualShock na PS4 lub DualSense na PS5.

Deweloperzy i kompatybilność

Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na kontrolery PlayStation, Valve opracowało rozwiązanie. Twórcy gier są teraz zobowiązani do wypełnienia kwestionariusza, który na podstawie ich odpowiedzi oceni kompatybilność gry z DualShock i DualSense. Wyniki tych ocen zostaną wyraźnie wyświetlone w wskazówkach na stronie sklepu, umożliwiając graczom podejmowanie świadomych decyzji.

Ulepszone funkcje

Od października aktualizacje Steam będą wprowadzać ikony i komunikaty wskazujące, czy i w jakim stopniu gra obsługuje kontrolery DualShock i DualSense. Ułatwi to przeglądanie graczom szukającym gier kompatybilnych z kontrolerem PlayStation. Dodatkowo gracze będą mogli łatwo zidentyfikować, które gry w ich bibliotece obsługują kontroler, a które wymagają kontrolera do grania.

Wkrótce

Valve nie ujawniło dokładnej daty premiery tych ekscytujących zmian. Potwierdzili jednak, że następna aktualizacja pojawi się „wkrótce”. To ekscytujący czas dla użytkowników Steam, ponieważ ich wrażenia z gry zostaną ulepszone dzięki ulepszonej kompatybilności kontrolerów i ulepszonym funkcjom przeglądania.

Źródło: www.eurogamer.net