Jurassic World Evolution 3 potwierdzone: szczegóły na temat kolejnej gry menadżerskiej od Frontier Developments

Frontier Developments, studio odpowiedzialne za Elite Dangerous, podpisało umowę z Universal Products & Experiences na stworzenie trzeciej gry z serii Jurassic World – która będzie jedną z trzech nowych gier menedżerskich, które studia wyjdą w ciągu najbliższych kilku lat.

Nowa część Jurassic World Evolution w przygotowaniu

Choć Frontier nie nazwał wprost kolejnej gry Jurassic World Evolution 3, wydaje się mało prawdopodobne, że będzie to cokolwiek innego, biorąc pod uwagę fakt, że studio wspomina, że ​​seria Jurassic World Evolution jest obecnie jedną z najsilniejszych w swoim portfolio. Przychody Jurassic World Evolution 1 i 2 zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w pierwszych dwóch latach istnienia – i to pomimo tego, że Frontier wcześniej przyznał, że sprzedaż sequela na komputery PC jest „niższa niż oczekiwano”.

W przygotowaniu trzy nowe gry menadżerskie

Jak dotąd Frontier wskazywał, że następna gra Jurassic World będzie kolejną „symulatorem kreatywnego zarządzania” i że jest to jedna z trzech gier menedżerskich, które studio planuje wydać w ciągu najbliższych trzech lat z rzędu.

Pierwsza to niezapowiedziany tytuł „czystego IP”, który zadebiutuje w następnym roku finansowym Frontier (1 czerwca 2024 r. – 31 maja 2025 r.) i który studio spodziewa się ujawnić „w nadchodzących miesiącach”. Od dawna krążyły pogłoski, że deweloper pracuje nad kontynuacją Planet Coaster, która pasowałaby do opisu, ale niezależnie od tego, w roku finansowym 2026 tuż ​​po niej pojawi się nowa gra Jurassic World Evolution. Frontier (1 czerwca 2025 r. do 31 maja 2025 r. 2026). Oczekuje się, że trzecia, niezapowiedziana gra zarządzająca ukaże się w roku finansowym 2027.

Plany na przyszłość studia

Oprócz trzech gier omówionych w najnowszym ogłoszeniu, Frontier ma na swoim koncie jeszcze jeden potwierdzony tytuł: trzecią grę F1 Manager, ogłoszoną w marcu i planowaną na lato tego roku. Frontier podpisał umowę na wydanie czterech gier zarządzających F1 w 2020 roku, ale jak dotąd seria nie odniosła sukcesu.

Gracze skrytykowali pierwszą część za słabo rozwinięte funkcje i dużą liczbę błędów – a Frontier niemal natychmiast zepsuł swoje relacje ze społecznością, kończąc wsparcie popremierowe niecałe dwa miesiące po premierze. Później przyznał, że F1 Manager 2022 okazał się porażką, a zeszłoroczna kontynuacja – co być może nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę frustrację społeczności – również wypadła słabiej, co doprowadziło do zwolnień w studiu w ramach przeglądu organizacyjnego.

W tym tygodniu Frontier również wzbudził gniew swoją decyzją o zamknięciu najnowszego statku Elite Dangerous, Python Mk II, za zaporą wczesnego dostępu w wysokości 10–15 funtów – co fani nazywają „płatą za wygraną”.

Źródło: www.eurogamer.net