John Madden umiera w wieku 85 latZmarł John Madden, legenda NFL, która znajduje się w Galerii Sław i jest imiennikiem serii gier wideo EA Madden NFL. Miał 85 lat.

Madden zmarł we wtorek rano, potwierdziła NFL, jak donosi Associated Press. Madden poprowadził Oakland Raiders do wielkiego sukcesu, w tym zwycięstwa w Super Bowl w 1976 roku.

Po wycofaniu się z coachingu z drugim co do wielkości procentem wygranych spośród wszystkich trenerów (po legendarnym Vince Lombardi), został analitykiem NFL i zdobył kilka nagród Emmy, jak pisaliśmy w 2009 roku. Ciężkie podróże wymagane przez transmisję Maddena był pogorszony przez poważny strach przed lataniem, co skłoniło analityka do jazdy z miejsca docelowego do miejsca docelowego w oszukanym RV o nazwie „The Madden cruiser”.

Od 2016 roku Madden nadal pomagał przy serii gier wideo.

W oświadczeniu komisarz NFL Roger Goodell powiedział: „Nikt nie kochał futbolu bardziej niż trener był futbol… nigdy nie będzie innego Johna Maddena i będziemy mu na zawsze wdzięczni za wszystko, co zrobił, aby futbol i NFL stały się tym, czym jest dzisiaj.

W swoim oświadczeniu EA Sports powiedział: „John Madden był synonimem piłki nożnej przez ponad 50 lat. Jego wiedza na temat gry ustępowała tylko jego miłości do niej i jego wdzięczności dla każdego, kto kiedykolwiek stanął na boisku. mistrz, chętny nauczyciel i na zawsze trener”.

„Nasze serca i współczucie kierujemy do rodziny Johna, przyjaciół i milionów fanów. Będzie nam bardzo brakowało, zawsze będzie pamiętany i nigdy nie zostanie zapomniany”.

GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.

Źródło : https://www.gamespot.com/articles/john-madden-dies-at-85/1100-6499251/?ftag=CAD-01-10abi2f