John Carmack odchodzi z MetaJohn Carmack, płodny programista komputerowy i współzałożyciel firmy id Software, znany z pracy nad klasycznymi grami, takimi jak Wolfenstein 3D i Quake, oprócz swojego wkładu w wirtualną rzeczywistość, ogłosił dzisiaj, że rezygnuje ze swojej roli w Meta.

Carmack dołączył do Oculus w 2013 roku jako CTO, zanim firma została przejęta przez Meta (wówczas Facebook) w 2014 roku. Następnie zaledwie pięć lat później ograniczył swoją rolę w firmie, obejmując stanowisko konsultanta CTO, aby bardziej skoncentrować się na swoim nowym starcie. , Keen Technologies, gdzie koncentruje się na sztucznej inteligencji ogólnej.

„Mamy absurdalną liczbę ludzi i zasobów, ale ciągle sabotujemy siebie i trwonimy wysiłek” – powiedział Carmack w poście na FB, szczegółowo opisując powód rezygnacji ze stanowiska w Meta. „Nie ma sposobu, aby to osłodzić; Myślę, że nasza organizacja działa z połową skuteczności, która by mnie uszczęśliwiła”.

Na podstawie postu Carmacka i tweetywydawał się niezadowolony z obecnego stanu rzeczy w Meta. Zauważając w jednym tweecie, że zawsze był „dość sfrustrowany tym, jak załatwia się sprawy w FB/Meta”, firmie spalającej pieniądze w swoim oddziale Reality Labs, ponieważ priorytetowo traktuje tworzenie oprogramowania i zestawów słuchawkowych VR zaprojektowanych z myślą o metaverse.

Jeszcze przed swoim odejściem Carmack wyraził swoje niezadowolenie z obecnego kierunku, w jakim zmierza Meta. Ostatnio, w październiku, po wydarzeniu Meta Connect, gdzie zauważył, że było „mnóstwo tego [he’s] zrzędliwy na temat bieżących wyjść Meta VR. Wyraził frustrację takimi rzeczami, jak Quest 2, który jego zdaniem nie zapewniał dobrych wrażeń użytkownika ze względu na częste aktualizacje i brak bycia fanem najnowszego (i drogiego) zestawu słuchawkowego VR firmy, Quest Pro.

Zdjęcie: Josh Edelson/AFP) (Zdjęcie: JOSH EDELSON/AFP za pośrednictwem Getty Images

Taylor jest zastępcą redaktora technicznego w IGN. Możesz śledzić ją na Twitterze @TayNixster.

Źródło : https://www.ign.com/articles/john-carmack-is-leaving-meta