Jakie jest najlepsze wykorzystanie licencjonowanej muzyki w grze na Switcha?


Zdjęcie: Kate Grey / Nintendo Life

Znasz to uczucie, gdy jedziesz autostradą o zachodzie słońca, a idealny piosenkę w radiu? Nagle wydaje się, że jesteś w teledysku lub na początku filmu dla nastolatków z lat 90., w którym wszystko błyszczy i jest idealne. Muzyka staje się ścieżką dźwiękową, a twoje życie staje się historią.

Jest też kilka takich genialnych momentów w mediach — takich, w których odpowiednia piosenka pojawia się we właściwym momencie, aby uzyskać idealną synergię uczuć. Pomyśl o tym, jak Edgar Wright wykorzystuje licencjonowaną muzykę w swoich filmach, aby podkreślić napięte, żwawe momenty i dodać komedię, lub użycie Don’t You (Forget About Me) na końcu Klub Śniadaniowylub finał drugiego sezonu The OC, który zdobył Imogen Heap, który stał się tak kultowy, że otrzymał własny skecz SNL.

Podobnie jak filmy i telewizja, gry wideo powoli, ale z pewnością uczą się łączenia muzyki i mechaniki, aby stworzyć coś większego niż suma ich części. Trzeba przyznać, że nie jest to tak powszechna praktyka — koszt licencji na muzykę w nieskończoność jest zaporowo wysoki, nawet dla bardziej zamożnych studiów — ale kiedy zrobią to dobrze, dostaną to. prawo.

Oto nasza lista najlepszych zastosowań licencjonowanej muzyki w grach wideo. Wyobraź sobie satysfakcjonujące ka-chunk przycisku odtwarzania Walkmana na początku i pamiętaj, aby przewinąć do dołu strony drugiej, aby wyrazić swoją opinię w naszych ankietach…

BioShock: Kolekcja (Switch)

BioShock: Kolekcja (Switch)

Wydawca: 2K / Deweloper: 2K

Data wydania: 29 maja 2020 (USA) / 29 maja 2020 (Wielka Brytania/UE)

Jeśli nie możemy umieścić Fallouta na tej liście, to przynajmniej możemy mieć Bioshock, serię, która z radością włączyła do swoich scen zarówno muzykę odpowiednią, jak i całkowicie anachroniczną. Chociaż można by argumentować, że „Beyond the Sea” jest trochę lirycznie na nosie, jeśli chodzi o motywy i scenerię Bioshock, w tym przypadku nie ma to większego znaczenia, ponieważ połączenie wyluzowanego klimatu lat 50. i dziwnie melancholijny ton tej piosenki wystarczy, by wydobyć ją z tego, że jest za dużo. Jest po prostu idealny.

Należy pamiętać, że niektóre linki zewnętrzne na tej stronie są linkami partnerskimi, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz je i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielki procent ze sprzedaży. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze Oświadczenie FTC.

bagneta (przełącznik)

bagneta (przełącznik)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: PlatinumGames

Data wydania: 16 lutego 2018 (USA) / 16 lutego 2018 (Wielka Brytania/UE)

Ten superpopowy remiks Fly Me To The Moon brzmi tak, jak powinien być w a Taniec Tańca Rewolucja gra, ale nie! To ścieżka dźwiękowa do Bayonetty kopiącej anielskie tyłki i służy jako cudownie optymistyczna, głupkowata okładka, która sprawia, że ​​chcesz okrążyć Metatrona prosto w jego głupią twarz za pomocą absurdalnie długich nóg. Motyw księżyca był kontynuowany w Bayonetcie 2 z Moon River i Moonlight Serenade w Bayo 3, ale bądźmy szczerzy: ten był najlepszy.

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition (Switch)

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition (Switch)

Wydawca: Gwiazda rocka / Deweloper: gry Rockstar

Data wydania: 11 listopada 2021 (USA) / 11 listopada 2021 (Wielka Brytania/UE)

Radio GTA nie przypomina wielu innych gier na tej liście. Zamiast wypuszczać jedną idealną piosenkę w idealnym momencie, zamiast tego w radiu odtwarzane są wszystkie straszne decyzje, które podejmujesz, przemierzając wiele lokacji trylogii. Oznacza to, że doświadczenie każdego gracza jest inne — być może najbardziej pamiętnym momentem była „Kids in America” Kim Wilde, a może masz miłe wspomnienia, gdy zderzyłeś się z przechodniami w „Barracudzie” Heart. Tak czy inaczej, można tu znaleźć mnóstwo bopsów.

https://www.youtube.com/watch?v=wN_7POnejNg
To sprawia, że ​​myślimy też o Breaking Bad
Marvel's Guardians of the Galaxy: wersja w chmurze (Switch eShop)

Marvel's Guardians of the Galaxy: wersja w chmurze (Switch eShop)

Wydawca: Square Enix Europa / Deweloper: Eidos Montreal

Data wydania: 26 października 2021 (USA) / 26 października 2021 (Wielka Brytania/UE)

Petera Quilla Cała sprawa jest jego Walkmanem. Cóż, to i jego odmowa przestrzegania zasad przez fajny facet. Więc sensowne jest, aby gra Guardians of the Galaxy wzięła ten motyw i działała z nim. Kompozytor Richard Jacques zamienił utwory z lat 70. na mixtape Quilla na hity z lat 80. i umieszczał je ostrożnie i oszczędnie dokładnie w odpowiednich momentach, czuć jak potężny superbohater, który wybiera własną ścieżkę dźwiękową. Wybraliśmy tutaj moment Czatu, który wymaga od graczy perfekcyjnego wykonania pogawędki, jeśli chcą, aby muzyka trafiła dokładnie.

Urządzenie utrwalające (przełącznik)

Urządzenie utrwalające (przełącznik)

Wydawca: Harmonix / Deweloper: Harmonix

Data wydania: 10 listopada 2020 (USA) / 10 listopada 2020 (Wielka Brytania/UE)

Czy to jest oszustwo mieć tutaj grę muzyczną? Nie. Ustalamy zasady. Ale powodem, dla którego Fuser jest tutaj, a nie jakakolwiek inna gra rytmiczna, jest to, że pozwala graczowi dyktować, jak brzmi muzyka. Gra rytmiczna zwykle prosi o dokładne zagranie utworu; Fuser oddaje kontrolę w ręce DJ-a, udostępniając tylko katalog utworów do dodania do miksu i prosząc o uderzenie w bity. Ty są tym, które sprawiają, że jest dobrze i jak w powyższym przykładzie, możesz to zrobić naprawdę Dobry. Fuser zapewnia dużą moc za pomocą swoich narzędzi, a wykonanie pozostawia tobie.

Burnout Paradise Remastered (Switch)

Burnout Paradise Remastered (Switch)

Wydawca: Sztuka elektroniczna / Deweloper: Gry Kryteria

Data wydania: 19 czerwca 2020 (USA) / 19 czerwca 2020 (Wielka Brytania/UE)

Czy nie czujesz mrowienia, gdy słyszysz kilka pierwszych dźwięków z Paradise City zabrzmionych Slashem? Cóż za utwór, który przedstawia spalony słońcem świat Burnout Paradise o tej samej nazwie (nie mów nikomu, ale to tylko fabularyzowany misz-masz kalifornijskich miasteczek). Oprócz Guns 'N’ Roses, Burnout Paradise również czerpie ze stylizacji ścieżki dźwiękowej Pro Skater Tony’ego Hawka, umieszczając na playlistach nazwiska takie jak Faith No More i Jane’s Addiction.

Źródło : https://www.nintendolife.com/features/talking-point-whats-the-best-use-of-licensed-music-in-a-switch-game