Jak zmienić nazwę PSN na PS4 i PS5?


Nie tak dawno wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika PSN była zablokowana i nie można jej było zmienić. To była zła wiadomość dla każdego, kto wybrał imię, które było zawstydzające lub zbyt skomplikowane do zapamiętania lub w inny sposób po prostu nieporęczne. Na szczęście firma Sony zmieniła teraz tę politykę, umożliwiając zmianę nazwy użytkownika tyle razy, ile chcesz – jeśli chcesz zapłacić. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o zmianie identyfikatora PSN.

Koszt zmiany nazwy PSN

Sony umożliwia jednorazową zmianę hasła za darmo, co pozwala łatwo poprawić starą nazwę użytkownika, o ile masz pewność, na co chcesz ją zmienić. Jednak wszelkie dalsze zmiany poza tym punktem, a będziesz musiał zapłacić za przywilej. Kolejne instancje będą kosztować 10 USD za zmianę dla standardowych członków PlayStation Network lub 5 USD za zmianę, jeśli jesteś subskrybentem PlayStation Plus.

Jednak zmiana identyfikatora PSN wiąże się z pewnymi kosztami, które wykraczają poza standardowe obliczenia w dolarach i centach. Sony ostrzega, że ​​niektóre gry na PS4 mogą mieć problemy po zmianie identyfikatora. PlayStation przygotowało listę gier na PS4, na które może wpłynąć zmiana nazwy, w tym problemy, takie jak utrata trofeów, a nawet utrata płatnej waluty. Gry i aplikacje na PS3, Vita i PS/TV również nie obsługują zmiany nazwy. Sony ostrzega również, że mogą istnieć inne gry, w których występują problemy, które nie pojawiły się podczas testów, więc jest to niewielki hazard.

Mając na uwadze te zastrzeżenia, oto jak zmienić swój identyfikator PSN.

Jak zmienić swój identyfikator PSN

Istnieją trzy metody zmiany identyfikatora PSN, w zależności od platformy, której używasz do faktycznego zatwierdzenia zmiany. Pamiętaj, że po każdej z tych czynności nastąpi wylogowanie ze wszystkich urządzeń i konieczne będzie ponowne zalogowanie się w dowolnym miejscu, w którym byłeś wcześniej zalogowany do PSN. Sony przedstawi również kilka sugestii dotyczących zmiany identyfikatora. Jeśli masz takie skłonności, możesz użyć „robust-wax9”.

Jak zmienić identyfikator PSN w przeglądarce internetowej

  1. Zaloguj się do swojego konta Sony Account Management
  2. Wybierz Profil PSN, a następnie Edytuj
  3. Utwórz nowy identyfikator, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby sfinalizować zmianę

Jak zmienić identyfikator PSN na PS4?

  1. Z pulpitu PS4 przejdź do Ustawienia > Zarządzanie kontem > Informacje o koncie > Profil > Identyfikator online
  2. Utwórz nowy identyfikator, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby sfinalizować zmianę

Jak zmienić identyfikator PSN na PS5?

  1. Z pulpitu PS5 przejdź do Ustawienia > Użytkownicy i konta > Konto > Profil > Identyfikator online
  2. Utwórz nowy identyfikator, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby sfinalizować zmianęSource : https://www.gamespot.com/articles/change-psn-name-on-ps4-and-ps5/1100-6496274/?ftag=CAD-01-10abi2f