Jak zdefiniować gry „retro” i zwykłe gry?

Co to jest gra retro?

Jeśli opieramy się na ścisłej definicji terminu „retr”, 10 lat wydaje nam się trochę krótkie. Może 15 lat? Albo 20? Alternatywą byłoby wykorzystanie generacji konsol do zdefiniowania gier retro. Biorąc pod uwagę harmonogram premier dowolnego dużego producenta platform do gier, cofnięcie się o dwie generacje sprawiłoby, że wszystko, co było wcześniej, wyglądałoby jak gry retro. W przypadku Nintendo dotyczy to GameCube i wcześniejszych konsol. „PS2 i pierwszy Xbox to konsole retro”. Tak, to wydaje się sprawiedliwe.

Oczywiście, wraz z wycofaniem się Nintendo z wyścigu wydajności i wypuszczeniem konsoli DIY-GameCube w 2006 roku, granice nieco się zacierają. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby ktoś nazwał Wii Sports retro. Z drugiej strony, jak niedawno zauważyła nasza zastępca redaktora Alana, „Mario Galaxy 2 kończy dziś 14 lat?” Czekaj, to niemożliwe. O mój Boże. »

Gry czasowe i retro

Minecraft ma 15 lat. Fortnite kończy w tym roku siedem lat. Zaczynamy mieć już dość memów typu „X jest teraz w wieku Y, kiedy X wyszedł”, ale nadal nas zaskakują. Dlaczego ciągle jesteśmy zdumieni pogodą!?

Zdjęcie w skali szarości starszego mężczyzny i kobiety grających w gry wideo

Wielkie dzięki dla Happy_Gamer za zaproponowanie tego tematu. Osoby tęskniące za grami retro i fani wydłużania czasu mogą w komentarzach opowiedzieć nam o wspaniałych dniach spędzonych w salonie gier, kiedy za monetę można było kupić 17 godzin Pac-Mana, seans w kinie, lemoniadę, petardę i nową oponę za grosze.

W stronę definicji gier retro

Jak definiujesz „gry retro” i „tylko gry”?

– Wszystko, co ma więcej niż 5 lat, jest retro 0,2%

– 10 lat i to retro 6%

– 15 lat i jest retro 8%

– 20 lat = retro 24%

– 25 lat i więcej 12%

– Wolę bazować na generacjach konsolowych 36%

– Wolę oprzeć się na innym pomiarze (komentarz poniżej) 5%

– Dlaczego zawsze musimy wszystko etykietować, stary? 8%

Czym zatem są gry retro? Jak to definiujesz? Czym jest dla Ciebie gra? Daj nam znać, co myślisz w ankiecie.

Źródło: www.nintendolife.com