Jak zabłocone ostrygi zainspirowały niezależną grę automatyzacyjną Atrio: The Dark Wild


Utrzymuj przy życiu swoje jednorazowe ciało androida, automatyzując wszystko. Zautomatyzuj uprawę roli, zbieranie pokarmu, wytwarzanie i chwytanie – a nawet asymiluj stworzenia na swoich liniach produkcyjnych podczas niemożliwej misji ponownego rozświetlenia świata. Ale jak to się stało?

Ostrygi. Brudne, pokryte błotem ostrygi.

Zawsze fascynowało nas, jak ludzie odkrywają w naturze tak wiele osiągnięć technologicznych. Natknąłem się na film przedstawiający ostrygi filtrujące wodę.

W ciągu zaledwie pięciu godzin para ostryg zamienia całkowicie brudny zbiornik w coś czystego! W rzeczywistości mogą filtrować do 50 galonów wody dziennie. Podczas lunchu dyskutowaliśmy o tym, czy mogliby zmodyfikować małże słodkowodne, aby odfiltrować bakterie, moglibyśmy po prostu wysyłać je na cały świat i mieć żywy system filtracji. (Nawiasem mówiąc, nie możesz. Proszę, nie rób tego i spodziewaj się, że nie zachorujesz!)

Podczas dopracowywania szczegółów dot Atrio: Mroczna Dzikość, wiedzieliśmy, że chcemy mieć linię montażową, ale pomyśleliśmy: „a co by było, gdybyśmy zamiast budować wszystko z metalu, włączyli żywe istoty?” Można schwytać żywe stworzenia i zlecić im wykonywanie zadań, których maszyny nie są w stanie wykonać – trawienie i wytwarzanie innych związków w taki sam sposób, w jaki nie możemy drukować nici pajęczej. Odpychacze będą dzielić dla ciebie linie, tornatoady będą wyrywać rośliny w twoim imieniu, mini-jelenie będą przetwarzać i wyrzucać nowe materiały, a pszczoły będą przesadzać grzyby.

W ten sposób narodził się nasz slogan „Łap stworzenia i dodaj je do swojej linii montażowej”.

Siatka

Atrio: Mroczna Dzikość jest już dostępna na Xbox One i Xbox Series X|S

Atrio: Mroczna Dzikość

Xbox Live

Atrio: Mroczna Dzikość

Isto Inc.


10

17,99 $

Ulepszony Xbox One X

Bezpłatna wersja próbna

Utrzymuj przy życiu swoje jednorazowe ciało androida, automatyzując wszystko. Zautomatyzuj uprawę roli, zbieranie pokarmu, wytwarzanie i chwytanie – a nawet asymiluj stworzenia na swoich liniach produkcyjnych podczas niemożliwej misji ponownego rozświetlenia świata. FUNKCJE: Ręcznie stworzony otwarty świat – odkrywaj piękny i wyjątkowy świat, ukształtowany przez kontrast ostrych neonów i ciemności, walcząc o ponowne włączenie świateł. Dowcipna historia – Odkryj prawdziwy powód, dla którego zostałeś wysłany na powierzchnię w tej dowcipnej narracji. Unikalne stworzenia – na powierzchni czeka na ciebie lista nieoczekiwanych, pół robotów, pół organicznych stworzeń. Robiący kupę jeleń? – Zgadza się! Coś tak niezwykłego jak kupa jelenia może być kluczem do przetrwania.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2023/01/17/how-mud-covered-oysters-inspired-the-indie-automation-game-atrio-the-dark-wild/