Final Fantasy XVI – Nowy system walki i ikony z FFXIV

Final Fantasy XVI – Wprowadzenie nowego systemu walki

Final Fantasy XVI to najbardziej dynamiczna gra akcji w historii głównej serii. Chociaż była to punkt sporny między podekscytowanymi nią graczami a fanami serii, którzy tęsknią za czymś turowym, trudno zaprzeczyć wyglądowi walki błyskotliwy i zabawny.

Twórcy gry wprowadzili nowe wskazówki wizualne, które pozwalają graczom dokładnie zobaczyć, skąd nadchodzą ataki podczas chaosu walki. Dzięki temu gracze są w stanie dokładnie wiedzieć, skąd pochodzi uszkodzenie oraz kiedy unikać. System walki w FFXVI jest jeszcze bardziej satysfakcjonujący poza samą rozgrywką.

Wpływ Final Fantasy XIV na Final Fantasy XVI

Producent Final Fantasy XVI, Naoki Yoshida, wyjaśnia, że kierunek dla tego rodzaju projektów wyszedł od reżysera FFXVI, Hiroshi Takai, który zanim pomógł kierować wysiłkami CBUIII w FFXIV, pracował jako animator VFX. „Dla niego wszystko sprowadza się do ciągłego wyświetlania tych efektów na ekranie” – mówi Yoshida.

Twórcy Final Fantasy XVI włączyli elementy z Final Fantasy XIV, aby walka była jeszcze bardziej satysfakcjonująca poza samą rozgrywką. Yoshida mówi, że kierunek dla tego rodzaju projektów wyszedł od reżysera FFXVI, Hiroshi Takai.

Ikony w interfejsie gry i kalambury w tytułach zadań

Podczas przeglądania początkowych sekcji gry można zauważyć, że ikony obecne w interfejsie gry przypominają te, które można znaleźć w grze MMO, zwłaszcza w odniesieniu do zadań głównego scenariusza i zadań pobocznych. Nawet rozpoczynanie i kończenie misji brzmi znajomo, z krótkim dzwonkiem Victory Fanfare, który odtwarza się, gdy ekran mówi, że coś ukończyłeś.

FFXVI będzie oczywiście zawierać kalambury w tytułach zadań, tak jak te obecne w wielu scenariuszach w FFXIV.

Źródło

Artykuł pochodzi z: Game Informer.