Jak ulepszyć otwarty świat Pokémon Scarlet i Violet


Funkcje mydelniczki umożliwiają naszym indywidualnym pisarzom i współpracownikom wyrażanie opinii na gorące tematy i przypadkowe rzeczy, nad którymi się zastanawiają. Dzisiaj nasz gospodarz wideo, Alex Olney, ma kilka pomysłów, jak ulepszyć Pokémon Scarlet i Violet…


Seria Pokémon powoli, boleśnie ewoluuje w gry eksploracyjne z otwartym światem, zamiast liniowej drogi do Ligi Pokémon, którą kiedyś były. Pokémon Sword i Shield miały szerokie, otwarte obszary, ale nadal były liniową ścieżką; Pokémon Legends: Arceus miał więcej otwartych obszarów, ale każdy z nich był oddzielny; teraz mamy Pokémon Scarlet i Violet, pierwsze „właściwe” gry Pokémon z otwartym światem, które od początku obiecywały nam, że możemy robić rzeczy w dowolnej kolejności.

Tylko że okazuje się, że to nie do końca prawda. Zaczynasz na dole mapy, kierujesz się do głównego miasta i następnie możesz iść wszędzie — chociaż większość miejsc będzie zawierała Pokémony silniejsze od ciebie i przeszkody, których nie możesz pokonać bez mechaniki przechodzenia w późnej fazie gry. Technicznie rzecz biorąc, prawdą jest, że możesz iść wszędzie… po prostu nie zajdziesz daleko.

Jak więc The Pokémon Company i Game Freak mogą następnym razem ulepszyć wrażenia z otwartego świata? Nasz gospodarz wideo, Alex, ma kilka przemyśleń…

Jak ulepszyć otwarty świat Pokémon Scarlet i Violet

Zacznij od środka mapy, a przynajmniej nie od krawędzi

Obraz: Życie Nintendo

W otwartym świecie, w którym głównym motorem napędowym jest eksploracja, ważne jest, aby dać graczowi możliwość dotarcia do wielu różnych miejsc.

Takie rzeczy zdarzają się w ScaVio, ale jesteś w dużej mierze zniechęcony do pójścia na północ z powodu gigantycznego krateru w Strefie Zero. Umieszczając gracza w obszarze intrygującym niezależnie od kierunku, pozwalasz mu wytyczyć własną ścieżkę, a ostatecznie własną, wyjątkową przygodę. Pokémon zawsze próbował to osiągnąć za pomocą samego Pokémona i drużyny, którą tworzysz, więc dodanie kolejnego elementu sprawczości tylko to zwiększy.

Daj graczowi możliwość udania się praktycznie w dowolne miejsce praktycznie natychmiast

Jak ulepszyć otwarty świat Pokémon Scarlet i Violet 8
Obraz: Życie Nintendo

Nie blokuj wymaganych zdolności ruchowych za postępem. Sztucznie ogranicza możliwości eksploracyjne gracza.

Nie oznacza to, że gracze powinni być zachęcani do chodzenia dosłownie tam, gdzie chcą, ponieważ może to zaburzyć płynność gry; coś, co już jest niezwykle trudne do zbalansowania w tytułach z otwartym światem. Zamiast tego gra może zastosować miękkie bramy, takie jak Pokémony wysokiego poziomu lub przeszkody, które można przeskalować, ale bardzo trudno to zrobić bez różnych opcjonalnych ulepszeń.

Dzięki temu mniej doświadczeni lub bardziej ostrożni gracze będą wiedzieć, że prawdopodobnie nie są odpowiednio przygotowani, aby tu być, ale także zasygnalizują bardziej odważnym graczom, że podczas gdy ty prawdopodobnie nie powinien naciskać dalej, możesz spróbować.

Używaj rozległych krajobrazów zamiast skrajnej pionowości

Jak ulepszyć otwarty świat Pokémon Scarlet i Violet 7
Obraz: Życie Nintendo

Poczucie skali jest ważne, aby dać graczom poczucie, że znajdują się w naprawdę gigantycznym świecie. Oglądanie punktów orientacyjnych i interesujących miejsc z dużej odległości jest możliwe tylko w przypadku stopniowych, bardziej rozległych krajobrazów, nawet jeśli nie są one tak dokładne jak w rzeczywistości.

Można to dodatkowo wzmocnić, umieszczając kamerę wyżej, pozwalając graczowi zobaczyć więcej, niż byłaby w stanie zobaczyć jego postać w grze. Daj graczom szansę zobaczyć coś i chcieć to zbadać, zamiast czuć się uwięzionymi w określonym regionie.

Daj graczowi zdrowie

Jak ulepszyć otwarty świat Pokémon Scarlet i Violet 6
Obraz: Życie Nintendo

Nie jest to ściśle mechanika otwartego świata, ale wpływa na sposób, w jaki świat jest doświadczany. W ScaVio gracz jest jedynie agentem złapanych przez siebie Pokémonów i zasadniczo jest nieobecny w jakichkolwiek znaczących interakcjach, częściowo ze względu na ich cichą naturę.

Zapewnienie graczowi zdrowia jak w Legends: Arceus sprawia, że ​​gracz czuje się tak, jakby sam był autentycznie obecny w grze. Dzikie Pokémony powinny próbować zaatakować cię osobiście, zamiast po prostu walczyć z tym, co już złapałeś. Oznacza to, że brak zdrowego Pokémona nie powoduje utraty przytomności; raczej traci całe swoje zdrowie, zachęcając do szerszej gamy stylów gry w zależności od otaczających potworów.

Może to oczywiście wiązać się z własnymi problemami, z których jednym jest po prostu zwiększanie obrażeń przez potężnych wrogów w celu zdobycia cennych nagród, ale można to złagodzić, stopniowo regenerując zdrowie lub ograniczając ruch, gdy jesteś „kontuzjowany”. Pokédex mówi nam, że niektóre z tych stworzeń mogą niwelować góry lub topić kamień, więc daj graczowi powód, by się ich bać.

Nie zamykaj graczy w trywialnych bitwach, w których nie chcą brać udziału

Jak ulepszyć otwarty świat Pokémon Scarlet i Violet 5
Obraz: Życie Nintendo

Trenerzy nie będą ci przeszkadzać w ScaVio, ale wiele małych Pokémonów jest prawie niemożliwych do zobaczenia ze względu na ich niewielki wzrost. To wszystko jest zbyt proste, aby po prostu wpaść na jednego i zostać uwięzionym w nudnej bitwie, która jest zbyt łatwa; gracz powinien zawsze decydować, czy dzikie spotkanie przerodzi się w bitwę.

Spraw, aby słabsze, mniejsze Pokémony aktywnie uciekały lub utrzymywały dystans od gracza, jeśli podejdą zbyt blisko, nawet jeśli jest to „przyjazny” lub „ciekawski”. Potężniejsze lub bardziej agresywne potwory powinny atakować gracza bezpośrednio, jeśli poczują się zagrożone, zrzucając go z wierzchowca i zmuszając gracza do podjęcia decyzji, czy atakować, czy uciekać najlepiej, jak potrafi.

Nie rozrzucaj przedmiotów tak swobodnie

Jak ulepszyć otwarty świat Pokémon Scarlet i Violet 4
Obraz: Życie Nintendo

Nie ma sensu, aby tak wiele przedmiotów stworzonych przez człowieka było tak łatwo dostępnych po prostu leżących na ziemi wszędzie z punktu widzenia wiedzy, sprawia, że ​​​​gra jest zbyt łatwa w sensie mechanicznym i sprawia wrażenie, że te przedmioty są śmieciami.

Zamiast tego mają więcej naturalnych elementów środowiskowych, takich jak zioła, rośliny, jagody i inne zasoby naturalne, których gracze mogą używać do leczenia swoich Pokémonów. Legends: Arceus zrobił coś podobnego, ale zamknął to za mechaniką rzemieślniczą, która jedynie dodała krok do rzeczy, ale pomysł jest rozsądny.

Flora powinna być również widoczna z daleka, a nie niewytłumaczalne iskierki na ziemi. Gracze powinni być w stanie dostrzec coś z daleka i pomyśleć „Ach! Zielone Liście z bladymi żółtymi paskami, mogę ich użyć do leczenia mojego Pokémona! i dać im sprawczość oraz – co prawda fragmentaryczny – cel do osiągnięcia w sposób organiczny. Wytwarzanie lub przetwarzanie może potencjalnie zostać użyte do poprawy mocy właściwości leczniczych rośliny, jeśli jest to wymagane, pozwalając na wyleczenie większej liczby efektów zdrowia/statusu w jednej interakcji, zamiast wymagać wielu dawek. Zioło lecznicze można połączyć z leczniczym grzybem, aby zapewnić większe korzyści niż suma ich części, podobnie jak mechanika gotowania w Breath of the Wild.

Przedmioty wykonane przez człowieka mogą nadal być obecne, ale znacznie rzadsze i najczęściej łamane. Zepsute TM, Poké Balle, przynęty, wszystko to można naprawić za symboliczną opłatą lub przy użyciu własnej wiedzy. Ten ostatni może być opcjonalnym ulepszeniem zestawu umiejętności gracza. Nie masz zwyczaju chodzić po wsi lub mieście i znajdować nienaruszone i nietknięte butelki lekarstw, gdziekolwiek jesteś.

Spraw, by bitwy trenerów stały się wydarzeniem

Jak ulepszyć otwarty świat Pokémon Scarlet i Violet 3
Obraz: Życie Nintendo

Trenerzy po prostu dziwnie się kręcą, czekając, aż ktoś będzie z nimi walczył, a kiedy już się z nimi zwiążesz, często niewiele różni się to od dzikiego starcia.

Bitwy trenerów byłyby o wiele bardziej interesujące, gdyby było ich mniej, a ich drużyna była większa. Daj każdemu trenerowi pulę Pokémonów do wyciągnięcia i weź pod uwagę odznaki siłowni gracza i Pokémony najwyższego poziomu w jego drużynie, gdy losowo wyciągasz z puli. Chociaż nie ma logicznego sensu, aby trener we wczesnej fazie gry dopasowywał się do twojego poziomu umiejętności, jeśli trenujesz przez dziesiątki godzin, ścisły system poziomów również nie ma logicznego sensu; to mechanika, która zapewnia iluzję, aby usprawnić rozgrywkę.

Jednak to z kolei może wiązać się z ryzykiem postawienia niedoświadczonych graczy przed zbyt dużym wyzwaniem; jeśli gracz bierze trenera i przegrywa, a następnie trenuje dalej, aby spróbować go pokonać tylko po to, by przeciwnik nagle dorównał jego ulepszonemu Pokémonowi, prawdopodobnie poczuje się oszukany i jakby ich szlifowanie było na nic. Można to obejść, blokując drużynę wrogiego trenera po jej wygenerowaniu i utrzymując ją w ten sposób, dopóki gracz ich nie pokona lub gracz nie zwiększy liczby odznak na siłowni jako wyraźnego znacznika postępu.

Skaluj spotkania

Jak ulepszyć otwarty świat Pokémon Scarlet i Violet 2
Obraz: Życie Nintendo

Otwarty świat nie jest zabawny, jeśli trudność nie może się dostosować, aby utrzymać równowagę pchania / ciągnięcia w porządku przez cały czas. Skalowanie dzikich Pokémonów jest czymś, o czym należy pamiętać, chociaż niektóre obszary powinny naturalnie mieć słabsze potwory niż inne, aby skalowanie mogło być do pewnego stopnia „ukryte”.

Być może użycie zbyt silnego Pokémona do pokonania zbyt wielu słabeuszy może spowodować nagłe pojawienie się rozwścieczonego rodzica lub „spokrewnionego” Pokémona o znacznie wyższym poziomie i zaatakowanie gracza, natychmiast i nieoczekiwanie wprowadzając element trudności do skądinąd prostego obszaru, i wyzwalane tylko przez brutalne działania gracza, które mogą wynikać tylko z bycia zbyt potężnym dla zwykłej fauny.

Ale o wiele ważniejsze są absolutnie siłownie potrzebować być skalowane. Korzystając z tego samego systemu, o którym wspominaliśmy w przypadku bitew trenerskich, powinni oni losować z puli dostępnych Pokémonów na wpół losowo, używając całkowitej liczby odznak gracza i Pokémonów najwyższego poziomu jako wartości do określenia drużyny ostatecznego lidera, z niewielkim stopniem losowość wrzucona, aby wszystko było ekscytujące.

Ponownie, po podjęciu decyzji, grupa Lidera Sali powinna zostać zamknięta, chyba że gracz zdobędzie więcej Odznak Sali z innego miejsca. Można to nawet łatwo wytłumaczyć w fabule, ponieważ Liderzy Sali biorą pod uwagę liczbę odznak i wybierają drużynę, która odpowiada Twojemu obecnemu „rankingowi”. Zostało to nawet poruszone w oficjalnych mediach, a mianowicie w miniserialu „Pochodzenie Pokémonów’.

Spraw, by przemierzanie było zabawą

Jak ulepszyć otwarty świat Pokémon Scarlet i Violet 10
Obraz: Życie Nintendo

Eksploracja staje się nieskończenie przyjemniejsza, jeśli samo poruszanie się jest zabawne. Danie graczowi chęci wykorzystania krajobrazu do zmiany i przyspieszenia lub ulepszenia sposobu eksploracji pomoże graczowi zapoznać się ze światem i zainwestować w niego.

Przykłady obejmują używanie stromych zboczy do zjeżdżania w dół i ramp do startu, wysokie pionowe konstrukcje, na które można się wspinać i z których można skakać, aby zapewnić dłuższy czas w powietrzu, oraz zestaw ruchów i zestaw narzędzi, które umożliwiają wiele metod przechodzenia. To uczucie można następnie spotęgować w określonych sekcjach, w których ta wolność jest odbierana graczowi, jak na przykład śliskie ściany świątyni w Breath of the Wild.

Szybkostrzelny:

  • Zmień położenie kamery, możesz albo zobaczyć krajobraz przed sobą, albo małego Pokémona tuż przed sobą, co jest naprawdę irytującym problemem, prawdopodobnie zaprojektowanym w celu ograniczenia pola widzenia i ułatwienia renderowania. Bez względu na powód, nie musimy widzieć butów naszej postaci przez 100% czasu.

  • Po prostu pozwól nam łapać Pokemony, rzucając piłkami, jak w Arceusie. Jeśli są zbyt twardzi, i tak musisz z nimi walczyć, ale wokół jest strasznie dużo drani. Let’s Go usprawnia bitwy, więc pozwól nam usprawnić łapanie… tak jak robiłeś to wcześniej.

  • Pomyśl o celu miast i wsi, zanim je stworzysz. Na początku jest jeden, który obejmuje dosłownie cztery domy i nie można nawet wejść do żadnego z nich. Jaki jest sens?


Czy zgadzasz się z Alexem? Który z tych pomysłów najbardziej chciałbyś zobaczyć w Pokémon i Scarlet? I czym są twój pomysły na naprawę otwartego świata? Powiedz nam w komentarzach i przeczytaj nasze przewodniki po Pokémon Scarlet & Violet, jeśli masz problemy z grą!

Źródło : https://www.nintendolife.com/features/soapbox-how-to-improve-pokemon-scarlet-and-violets-open-world