Jak strzelanka 2D Arena AlphaLink przeszła z lokalnego do internetowego podczas pandemii?


AlphaLink to dwuwymiarowa strzelanka na arenie dla wielu graczy, zawierająca punkty doświadczenia, postępy i elementy kosmetyczne. Zawiera nie tylko lokalny tryb dla wielu graczy, ale także komponent online. Jednak nie zawsze zmierzał w tym kierunku. Na początku 2020 roku AlphaLink zaczęło się jako ściśle lokalne przedsięwzięcie, które miało zapewnić rozgrywkę wieloosobową z grupą przyjaciół na tej samej kanapie. Miało to sens w czasach, gdy braliśmy za pewnik rzeczy, takie jak wydarzenia związane z grami, e-sport i po prostu przebywanie z przyjaciółmi i rodziną.

W rzeczywistości, AlphaLink pierwszy debiut miał miejsce w e-sportowym barze Valhalla Lounge w Austin w Teksasie. Wystawiono konkurs gier niezależnych, na który bywalcy mogli oddać swój głos na swój ulubiony tytuł. Kiedy AlphaLink wygrał najlepszy występ tego wieczoru, wydawało się, że jest na dobrej drodze. Kierunek wydawał się potwierdzony.

Alphalink

Przewiń do przodu o miesiąc, a pandemia uderzyła mocno i szybko. Wszystko zostało anulowane lub opóźnione; w tym same wydarzenia związane z grami AlphaLink miał wystąpić o godz. Aby tytuł, który liczył na dalsze osobiste opinie podczas tych wydarzeń, miał się rozwijać, miała nastąpić poważna zmiana.

Alphalink

Zespół wiedział, że podejmowanie działań online będzie dużym zadaniem, ale okazało się, że jest nawet większe niż pierwotnie planowano. Teraz wymagany był pełny back-end, aby śledzić każdy ruch i interakcję widzianą na ekranie i synchronizować je w czasie rzeczywistym dla wszystkich. Może to być trudne w 2D, ponieważ wszyscy widzą tę samą rzecz jednocześnie. Jednak zespół przetrwał i nie tylko sprawił, że zadziałało, ale w trakcie tego procesu stworzył system inwentaryzacji zaplecza, który można wykorzystać, korzystając z PlayFab.

Alphalink

Gdy ta nowa funkcja działa, zespół opracował projekty systemu postępów: PD, walutę w grze i przedmioty kosmetyczne. Na tym nie poprzestali. AlphaLink ma również globalną tablicę wyników, w której trzy wrogie frakcje stają przeciwko sobie w nieustannym przeciąganiu liny, aby zobaczyć, kto może pozostać na szczycie. Niektóre inne funkcje, które się pojawiły, to arkadowy tryb symulatora, boty i centralny hub, trafnie nazwany The Meatgrinder, którego gracze używają jako punktu startowego do wszystkiego w grze. Obejmuje to nawet niezależnych NPC z zaplecza, którzy mogą mieć zaktualizowane okno dialogowe, aby urozmaicić bogatą fabułę science-fiction, która AlphaLink oparta jest na.

Alphalink

Ale nie martw się. Jeśli po prostu szukasz czegoś do grania lokalnie, AlphaLink obsługuje czterech graczy na jednej konsoli; ale będziesz musiał przynieść przekąski. AlphaLink jest już dostępny do kupienia w sklepie Xbox dla konsoli Xbox One i Xbox Series X|S.

AlphaLink

Xbox Live

AlphaLink

Nośniki czarnego ula


3

14,99 USD

AlphaLink umieszcza graczy w dystopijnej międzygalaktycznej bitwie wieloosobowej na arenie, aby zmienić losy wojny frakcji! Wybierz frakcję, znajdź przyjaciół i weź udział w walce swojego życia w meczach lokalnych lub online! Zdobywaj PD i kredyty galaktyczne, aby odblokować nowe elementy kosmetyczne, takie jak zbroje, hełmy, broń i nie tylko! Inne funkcje w finalnej grze: – Obszar centralny, w którym można nawiązać kontakt z NPC w celu ujawnienia wiedzy o uniwersum Kova. – Wiele trybów gry do gry online i lokalnej – Tabele i rankingi frakcji – Różne podnoszenie broni – System PD i postępów – Szeroka gama kosmetyków do personalizacji gracza – Piękna gama ręcznie malowanych poziomów

Source : https://news.xbox.com/en-us/2021/10/08/arena-shooter-alphalink-from-local-to-online-during-a-pandemic/