Jak Minecraft Legends przekręca klasyczne pomysły Minecrafta w zupełnie nowe kształty


Streszczenie

  • Legendy Minecrafta to nowa gra, która wprowadza strategię akcji do uniwersum Minecrafta.
  • Legendy Minecrafta rekontekstualizuje znane moby i narzędzia oraz daje nowe sposoby ich wykorzystania.
  • Rozmawialiśmy z dwoma producentami na temat gry, aby dowiedzieć się więcej przed premierą 18 kwietnia

Na pierwszy rzut oka, Legendy Minecrafta może wydawać się odważnym zwrotem w nowym kierunku, ale bądźcie pewni, że ta nowa strategia nadal zawiera wszystkie znane elementy epokowego tytułu survivalowego – po prostu możesz nie zauważyć od razu. Możesz spodziewać się, że zobaczysz wszystkie swoje ulubione zasoby, moby i narzędzia, ale w zupełnie nowej scenerii gry strategicznej – a nawet w trybie 4 na 4, PvP, który został wprowadzony w dzisiejszej prezentacji Developer_Direct.

Więc co jest Legendy Minecrafta? Nowy tytuł, opracowany przez Mojang Studios wraz z partnerem Blackbird Interactive, oferuje zupełnie nową kampanię fabularną i nowy tryb PvP. Weź udział w kampanii w pojedynkę lub ze znajomymi albo wskocz do meczu 4 na 4, aby zniszczyć wrogą drużynę, niszcząc ich bazę i budując własną. Brzmi zupełnie inaczej niż oryginalny Minecraft, ale – jeśli wybaczysz kalambur – jest zbudowany z wielu takich samych bloków.

Oczywiście klucz do Minecraft to generowane proceduralnie mapy, które oferują wyjątkowe wrażenia za każdym razem, gdy wskakujesz do nowej gry. Legendy Minecrafta nie jest inaczej, generując nowe mapy do podbicia dla każdej nowej bitwy. Tradycyjnie w klasyku wszyscy są po tej samej stronie Minecraft serwer (a przynajmniej oni powinnam być), ale w Legendy Minecraftazmiana polega na tym, że zasoby mapy są konkurencyjne, a jej teren ma kluczowe znaczenie dla twoich postępów — oba te elementy muszą zostać wykorzystane do triumfu nad wrogą drużyną.

W rozmowie z Xbox Wire, Legendy Minecrafta Producent wykonawczy Dennis Ries i producent Blackbird Interactive Lee Pederson wyjaśniają, jak to zrobić Legendy Minecrafta używa losowo generowanych map zarówno w kampanii, jak i w trybie dla wielu graczy, aby wstrząsnąć tradycyjnym doświadczeniem PvP:

„To nie przypomina tradycyjnej gry wieloosobowej, w której masz zestaw kilku map. Za każdym razem, gdy idziesz do gry PvP, strategia, której chcesz użyć, aby wygrać, może być inna niż w poprzedniej grze” – mówi Ries. „Kiedy dodaliśmy tę generowaną proceduralnie dynamikę z różnorodnością, naprawdę zaczęło to wyglądać Minecraft. Chaotyczna zabawa naprawdę błyszczała i chcieliśmy objąć ten chaos”.

Pełne zasoby

Podczas generowania każdej mapy wieloosobowej zasoby, których możesz użyć w bitwie, pojawią się w losowych obszarach, a niektóre są bardziej unikalne i przydatne niż inne. Będziesz musiał zdecydować, która strategia jest najlepsza dla wrogiej drużyny w oparciu o to, gdzie zbudujesz swoją bazę i otaczające ją zasoby.

„Każda gra to nowa scena i inne wyzwania środowiskowe” — wyjaśnia Pederson. „Więc budując swoją bazę, możesz na przykład wykorzystać fakt, że znajdujesz się na szczycie góry lub zbudować za nią wieżę, aby ją ukryć. Będziesz musiał naprawdę dostroić swoją strategię w oparciu o to, co generuje dla ciebie świat”.

Ries dodaje, że może to być strategia Czerwonego Kamienia, strategia Diamentu lub strategia Żelaza – każdy zasób oferuje różne jednostki i ulepszenia do zbudowania, a to, co masz, może zasadniczo zmienić sposób, w jaki zyskujesz przewagę nad wrogiem. Będziesz musiał zmienić sposób, w jaki przechodzisz przez grę, w oparciu o to, co możesz zapewnić, aby uzyskać przewagę w tych początkowych momentach gry.

„Po prostu nie wiesz, co się stanie, więc dzięki temu możesz zmienić swoją strategię i wybrać, powiedzmy, strategię Redstone, ponieważ to jest ci najbliższe” – dodaje.

Mafijne zasady)

Nie tylko środowisko może dostarczać zasobów. Legendy Minecrafta zawiera wiele znanych mobów, od klasycznych Creeperów po pochodzące z Netheru Pigliny, które atakują każdego, kto przejdzie przez ich terytorium. Wszystkie zawierają ważne przedmioty i można je wykorzystać do zaplanowania wygranej na wiele sposobów.

Trochę Minecraft wrogowie, tacy jak Szkielety i Zombie, również tu są, ale tym razem są po Twojej stronie i możesz również skorzystać z ich umiejętności. Zaprawiony Minecraft gracze będą mieli wyczucie, jak wszystkie te moby będą działać (i atakować), ale będą musieli ponownie dostosować się do tego, jak użyteczne mogą być w tym zupełnie nowym kontekście.

„Pnącza zawsze będą eksplodować, ale teraz masz możliwość faktycznego użycia Creepera […] i wskazać go, aby szedł w określonym kierunku” — wyjaśnia Ries. „W PvP Pigliny są irytujące, ale są niezbędne, ponieważ mają przedmioty, których potrzebujesz [use to] Aktualizacja. Z drugiej strony mogą cię zaatakować, więc gdy nie będziesz wdrażać swojej strategii, mogą ją zakłócić, jeśli nie będziesz ostrożny”.

Podczas gdy walka jest na pierwszym planie Legendy Minecrafta, istnieje rola dla każdego rodzaju gracza, od planowania wielkich oblężeń przeciwko wrogowi lub po prostu eksploracji mapy. Ries dodaje, że możesz naturalnie skłaniać się ku określonej roli w czteroosobowym zespole i możesz wybrać, co robić w oparciu o własne preferencje, czy to wymachiwać mieczami we wrogach, czy polować na określony zasób dla swojej bazy.

Wszystko o tej bazie

Jak można się spodziewać w tym momencie, tak jak klasycznie Minecraftbudowanie rzeczy to naprawdę ogromna część twojego czasu spędzonego w Legendy Minecrafta. Budowa bazy i zapewnienie jej odporności na ataki wroga jest tak samo ważne jak obleganie wroga. Po zbudowaniu podstawowej struktury nadszedł czas na kreatywne sposoby odstraszania napastników. Buduj dodatkowe ściany, przez które wrogowie muszą się przedostać, umieszczaj ukryte pułapki lub ustawiaj moby, aby Twoja baza była bezpieczna. Pamiętaj też, aby postawić wieżę ulepszeń w dobrym miejscu, aby Twoja baza mogła zostać ulepszona, aby wytrzymać nawet najcięższe ataki.

Konfigurowanie bazy w Legends służy nowemu celowi, ale ma wiele wspólnych elementów klasycznych Minecraft budynek. Musisz zbierać drewno, kamień i inne światowe zasoby, aby budować mury, wieże i bramy blok po bloku, a także poszukiwać rud i ukrytych skarbów, które pomogą twojej drużynie awansować. Różnica polega na tym, że będziesz musiał nieco bardziej przemyśleć sposób funkcjonowania bazy, a nie to, jak wygląda o zachodzie słońca. Wygrywanie z fajnie wyglądającą podstawą jest jednak oczywistym flexem.

Chociaż istnieje duża dowolność w planowaniu bitew (i obronie), Pederson dodaje, że doświadczenie PvP zostało zaprojektowane tak, aby było przystępne dla nowych graczy i nie potrzebujesz wielkiej strategii ani mnóstwa doświadczenia, aby wskoczyć „Ponieważ mapy są generowane proceduralnie, nie ma ludzi, którzy opanowali mapę, a następnie dominują nowi gracze, którzy wchodzą” — dodaje.

I to jest naprawdę sedno tego, jak Legendy Minecrafta może czuć się tak podobny do Minecraft, mimo że należy do zupełnie innego gatunku. Podobnie jak oryginał, Legends nie zawiera tylko losowych elementów – buduje wokół nich całą swoją tożsamość, nagradzając graczy za pracę z tym, co mają, zamiast robić to samo za każdym razem.

Pederson ujmuje to w bardzo prosty sposób – terminy, które wydają się niemal mantrą dla projektu gry jako całości: „Każdy za każdym razem przechodzi nowe doświadczenie”.

Minecraft Legends zadebiutuje 18 kwietnia Windows PC (pierwszy dzień z PC Game Pass), Xbox Series X|S, Xbox One (pierwszy dzień z Xbox Game Pass), Xbox Cloud Gaming, PlayStation, Steam i Nintendo Switch.

Legendy Minecrafta

Xbox Live

Legendy Minecrafta

Studia gier Xbox

Odkryj tajemnice Minecraft Legends, nowej strategicznej gry akcji. Eksploruj łagodną krainę bogatą w zasoby i bujne biomy na krawędzi zniszczenia. Przybyły siejące spustoszenie pigliny, a od ciebie zależy, czy zainspirujesz swoich sojuszników i poprowadzisz ich w strategicznych bitwach, by ocalić Overworld! Poznaj historię gry Minecraft Legends i odkryj jej nowy, ale znajomy świat, jednocześnie doświadczając uniwersum Minecrafta w nowy, ekscytujący sposób w tej nowej strategicznej grze akcji. Eksploruj piękną krainę, zarówno znajomą, jak i tajemniczą, pełną różnorodnego życia, bujnych biomów i bogatych zasobów potrzebnych do zbudowania obrony i pokonania inwazji piglinów. Zainspiruj nieoczekiwanych przyjaciół do zawarcia cennych sojuszy i poprowadź ich w strategicznych bitwach, aby chronić ich dom. Podejmij walkę z piglinami, zanim ich korupcja z Netheru pochłonie Overworld! Rzuć wyzwanie znajomym — lub połącz siły z nimi — w ekscytujących bitwach, broniąc swojej wioski i prowadząc sojuszników do pokonania przeciwników.

Źródło : https://news.xbox.com/en-us/2023/01/25/how-minecraft-legends-twists-classic-ideas-into-all-new-shapes/