Inspirowana Pokémonami MMO Temtem otrzymuje ogromną nową aktualizację – tryb Nuzlocke, nowy obszar i więcej


Jedną z podobnych do pokemonów gier polegających na łapaniu potworów, która całkiem nieźle sobie poradziła, jest Temtem. Od czasu pojawienia się na Nintendo Switch we wrześniu ubiegłego roku gra otrzymała szereg aktualizacji.

Ta najnowsza (wersja 1.3) jest prawdopodobnie najbardziej ekscytującą aktualizacją do tej pory – dodaje nowe tryby, obszary, pory roku, wydarzenia i wiele więcej:

Na początek dodaje nowy „Tryb Nuzlocke’a”, który narzuca graczowi „ciężkie i hardkorowe zasady”:

„Możesz tylko łapać pierwsze 2 Temtemy, które zobaczysz na trasie (1 Temtem na każdego, jeśli grasz w trybie współpracy!), a pokonanie ich lub ucieczka przed nimi nadal będzie się liczyć jako zobaczenie ich.

Wszystkie temy, które zemdleją podczas twojej przygody, zostaną uwolnione po bitwie. Temy, które złapiesz, nie będą miały już płodności, więc nie będą się rozmnażać, a ty możesz przegrać bieg, jeśli wszystkie twoje Temy zostaną znokautowane.

Dalej jest Tryb losowej blokady. Dzieli zasady trybu Nuzlocke i losuje wiele rzeczy:

„Z Temtem (w tym startery i temy zdobyte w ramach zadań!), do Techniki, zebrane przedmioty dookoła świata, Drużyny NPC, nieokiełznane spotkania… Jedynymi nielicznymi rzeczami, które pozostaną takie, jakie są naturalnie (głównie z powodów technicznych), będą gatunki Temtem, z ich statystykami i liniami ewolucyjnymi, cechami i zębami. W ten sposób Tems pozostanie częścią ich tożsamości nawet w tym chaotycznym trybie Wyzwania.”

Potem jest nowy Stryb peedrun – gdzie zadaniem jest jak najszybsze ukończenie sekcji i gry. Jeśli pobijesz określone czasy, zostaniesz nagrodzony przedmiotami w swoich głównych slotach.

Wraz z tym jest też nowy sezon”Sezon 3 — Starcie pogromców„, nowe wydarzenie „Wigilia Leprechauna”, zmiany balansu i ulepszenia. Na koniec nowy obszar: Laboratoria Nanto. Oto podsumowanie:

„Drzwi Laboratoriów Nanto otworzą się dla wszystkich ciekawskich Tamerów w wersji 1.3! Wewnątrz będziecie mogli wymienić swoje Lumy na bardzo ciekawą nową walutę, zwaną Krople Lumy.

„Ilość Lumy Drops, którą otrzymasz za każdą Lumę, będzie zależała od gatunek Temtemi czy jesteś OT dla nich lub są przywiązany do duszy do nich. Im więcej chcesz, tym więcej musisz poświęcić: takie są prawa równoważnej wymiany”.

Wybierz się na wycieczkę do Nanto Labs… — Obraz: Crema

Możesz dowiedzieć się więcej na blogu Temtem, a także dowiedzieć się więcej o tej grze w naszej recenzji Nintendo Life:

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2023/03/pokemon-inspired-mmo-temtem-receives-massive-new-update-nuzlocke-mode-new-area-and-more