Immortals of Aveum: pełny test generacji ramek FSR3 – wydajność, zalety i wady

Nowa koncepcja generowania klatek w grze Immortals of Aveum

DF Direct Weekly swoim 164 odcinkiem zaoferowało ciekawą nowość: generację klatek FSR 3 dla Immortals of Aveum. Technologia ta, opracowana przez Ascendant Studios we współpracy z Enduring Games, stanowi ważny krok w kierunku poprawy wrażeń z gry. Odkryjmy razem szczegóły tej innowacji i jej wpływ na grę.

Duży postęp technologiczny

Zasada generowania klatek FSR 3 jest podobna do zasady DLSS 3 firmy Nvidia. Buforując dodatkową klatkę i wstawiając interpolowaną klatkę pomiędzy dwie już wyrenderowane klatki, technologia ta umożliwia zwiększenie częstotliwości odświeżania gry. W przypadku Immortals of Aveum ta innowacja pozwala przekroczyć 60 klatek na sekundę i zaoferować HFR. doświadczenie, szczególnie w przypadku ekranów 120 Hz.

Jednak metoda ta nie jest pozbawiona wad. Ramkom interpolowanym czasami brakuje wierności w porównaniu do ramek standardowych, a proces buforowania zwiększa opóźnienie. Niemniej jednak uzyskane wyniki są obiecujące i zapewniają większą płynność rozgrywki.

Lepsze zanurzenie graczy

Generacja klatek FSR 3 ma znaczący wpływ na wrażenia z rozgrywki oferowane przez Immortals of Aveum. Zwiększając częstotliwość odświeżania i oferując opcje dostosowywania, takie jak wyłączenie synchronizacji pionowej, technologia ta pozwala graczom w pełni wykorzystać możliwości swoich urządzeń.

Dodatkowo natywna obsługa VRR zapewnia optymalną płynność, nawet gdy wydajność gry się zmienia. Oferując ulepszone i wciągające wrażenia, generacja klatek FSR 3 stanowi znaczący postęp w grach.

Wniosek

Podsumowując, generacja klatek FSR 3 dla Immortals of Aveum otwiera nowe perspektywy w zakresie wydajności i zanurzenia w grach wideo. Pomimo pewnych niedoskonałości, technologia ta stanowi znaczący krok naprzód w optymalizacji wrażeń z gier, zapewniając graczom wyższe częstotliwości odświeżania i zwiększoną płynność. W czasach, gdy innowacje technologiczne zmieniają świat gier, generacja ramek FSR 3 wyróżnia się jako ważny postęp, który warto śledzić.

Źródło: www.eurogamer.net