Przewodnik po 152 świątyniach w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – mapa i poradniki

Przewodnik po 152 świątyniach w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Premiera gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom przypomina nam, jak masywna jest ta gra. Po setkach godzin rozgrywki, możemy z dumą przedstawić dokładny przewodnik po Tears of the Kingdom, obejmujący ważne przewodniki po zagadkach dotyczących 152 świątyń na ogromnej mapie.

Mapa Hyrule

Zobacz mapę Hyrule, na której zarejestrowano wszystkie 152 lokalizacje świątyń. Ma nawet przydatną funkcję listy kontrolnej, dzięki której możesz śledzić, które z nich ukończyłeś.

Najpopularniejsze sanktuaria

 1. Świątynia Mayachin

  Kapliczka Mayachin (urządzenie stałe) jest dostępna Centralny Hyrule, i jest łatwy do zauważenia na północ od Hyrule Field Skyview Tower w Ruinach Wymiany. Tam musisz stworzyć mechanizm uderzania piłki kijem bejsbolowym w cel, używając kolców naziemnych, obrotowego przełącznika na ziemi, Ultrahand i starannego wyczucia czasu. Może to zająć kilka prób, a do zdobycia skrzyni ze skarbami potrzebna jest jeszcze bardziej złożona konfiguracja.

  Obejrzyj poniższy film instruktażowy dotyczący świątyni.

  Zobacz całe 152 Łzy Świątyni Królestwa przewodnik.

 2. Sanktuarium Mayaumekis

  Świątynia Mayaumekis (siła w dół) znajduje się w regionie Hebra, wysoko na niebie. Znajdziesz to naturalnie, jak ty postęp przez Tulin z wioski Rito linia zadań. Będąc w środku, naciśnij przełącznik ze strzałą przechodzącą przez kraty. Odbijaj się od żagli statków, aby przejść przez szczelinę, aż dotrzesz do drzwi zablokowanych kratami.

  Nasz poradnik do Mayaumekis Shrine zawiera jeszcze więcej informacji na temat rozwiązania tej zagadki. Jeśli wolisz wersję wideo, zobacz poniżej:

 3. Świątynia Susuyai

  Sanktuarium Susuyai (wirujące urządzenie) znajduje się w Central Hyrule, na południowy zachód od Lookout Landing oraz wieża widokowa Skyview Tower. Gdy znajdziesz się w środku, unikaj samochodów, a potem chwyć jeden z Ultrahand i użyj go, by wjechać na obrotową podłogę. Następnie skorzystaj z samochodu, aby wbiec do urządzenia po drugiej stronie i nie zamykaj drzwi, gdy będziesz przez nie przechodzić.

  Mamy również wideo instruktażowe świątyni poniżej.

 4. Sanktuarium Orochium

  Kapliczka Orochium (Odwaga upadku) ukrywa się w lodowych górach Hebra na północ od Stajnia Snowfield. Wewnątrz znajduje się mały labirynt, ale Twoim celem jest wrzucenie piłki ze środka labiryntu do dołka na początku. Obróć się w lewo i skorzystaj z Ascend, aby dostać się do środka, obejdź labirynt, a następnie otwórz podwójne drzwi za pomocą Ultrahand i daj się trafić laserem, aby spaść przez klapę. Unikaj tej ostatniej serii lazerów i wejdź przez sufit, aby zebrać klucz, a następnie wejdź ponownie, aby zdobyć piłkę. Następnie zabierzesz piłkę windą z tyłu labiryntu, przyczepisz ją do szybowca za pomocą Ultrahand i popłyniesz w dół, aby wbić ją w cel.

 5. Świątynia Iszodag

  Świątynia Ishodag (Wichrowe Urządzenie) znajduje się w Central Hyrule, na szczycie skalistego wzgórza na zachód od Ruiny zamku Hyrule. Wejdź do świątyni przez kamienny nawis po północnej stronie wzgórza. Wewnątrz będziesz używał starannie rozmieszczonych wentylatorów, aby najpierw unosić się w górę, potem przeprawić się przez zbiornik wodny, a na końcu napędzać windę, która pozwoli ci wspiąć się na ostatnią platformę.

 6. Świątynia Ren-iz

  Świątynia Ren-iz (Jump the Gaps) również znajduje się w Central Hyrule, w podstrefie zwanej Wzgórza Crenel. Jest ukryty w masywnym wyrzeźbionym drzewie. Gdy znajdziesz się w środku, użyj Ultrahand, aby wyregulować metalową płytkę, aby wrzucić piłkę do kosza – być może będziesz musiał wykonać kilka prób. Druga zagadka obejmuje zarówno długą metalową płytkę, jak i krótką kwadratową – możesz podeprzeć długą płytkę na przełączniku i użyć krótkiej pod kątem, aby zrobić rampę i wypuścić piłkę w powietrze.