Ikea prowadzi rekrutację w Robloxie: baw się z Ikeą w tym nowym wirtualnym sklepie

Szwedzki gigant meblowy Ikea rekrutuje 10 osób z Wielkiej Brytanii i Irlandii do pomocy w prowadzeniu wirtualnego sklepu w Robloxie.

Kampania „Kariera zrobiona inaczej” w Roblox

Wirtualny sklep jest częścią kampanii „Kariera zrobiona inaczej”, w ramach której Ikea ma nadzieję pokazać różnorodne ścieżki kariery możliwe w firmie.

Wybrani kandydaci będą mogli serwować klopsiki w bistro sklepu oraz pomagać klientom w wyborze mebli w showroomie. Ikea oferuje stawkę godzinową w wysokości 13,15 funtów/14,80 euro za tę oczywiście całkowicie odległą i ograniczoną czasowo pracę.

Możliwości kariery w Ikei

„U nas masz możliwość zmiany działu, podkreślenia swoich umiejętności i awansu” – czytamy na stronie aplikacji. „W Ikei rozwój kariery jest wyjątkowy, ponieważ możesz podążać w dowolnym kierunku. Wierzymy w rekrutację w oparciu o nasze wartości, a nie tylko zaznaczanie wszystkich pól w CV. »

Aby złożyć wniosek, zainteresowane strony będą musiały odpowiedzieć na szereg pytań, w tym: „Jak się czujesz, będąc przekształconym w piksele?” » Kandydaci będą musieli także zastanowić się, co by zrobili, gdyby w bistro podczas ich zmiany zabrakło pikselowanych hot dogów.

Źródło obrazu: Ikea

Roblox przyciąga inne duże marki

Ikea nie jest jedyną marką korzystającą z Roblox do poszerzania swojego zasięgu. Netflix pojawia się także w Robloxie ze swoim niedawno odsłoniętym „cyfrowym parkiem tematycznym” na platformie gier o nazwie Nextworld. Obszar ten będzie stanowić centrum, w którym gracze będą mogli uzyskać dostęp do obszarów, postaci i gier opartych na produkcjach Netflix, takich jak Stranger Things i One Piece.

Aby uzyskać więcej informacji na temat Roblox, nasz Chris Tapsell rozmawiał niedawno z szefem studia Stefano Corazzą na temat obaw związanych z wykorzystywaniem dzieci w grze. Cały wywiad możesz przeczytać tutaj.

Źródło: www.eurogamer.net