Igon, najwspanialsza postać Elden Ring: poznaj niedocenianego bohatera, którego nie można przegapić

Zemsta Igona w Cieniu Erdtree

Igon jest najlepszą postacią w Shadow of the Erdtree, jeśli nie we wszystkich grach Elden Ring. Być może jest nawet najlepszą postacią we wszystkich grach From Software. Jeśli jesteś typem, który mówi „git gud”, prawdopodobnie czegoś ci brakuje.

Spotkanie z Igonem

Igona znajdziesz u podnóża Crenulated Peak i początkowo wydaje się on żałosny. Już ranny, kiedy go odkryjesz, dowiesz się, że próbuje zabić ogromnego i przerażającego smoka o imieniu Bayle the Terror. Najwyraźniej Bayle już poprawił Igona i nie może już chodzić, więc będąc tak miłą osobą, jaką jesteś, zostawiasz go płaczącego na poboczu drogi.

Niesamowity charakter Igona

Można by pomyśleć, że Igon jest smutnym i załamanym człowiekiem, ale nie widziałeś jeszcze stopnia jego determinacji. Później, wspinając się na górę, zabijesz kilka smoków, które staną ci na drodze: pierwszy sam, potem dwa razem. Po wygranej walce z dwoma smokami na raz słychać śmiech. To jest Igon i widząc Twój występ jest przekonany, że jesteś partnerem, na którego czekał. Odcina sobie palec, tak działa przywoływanie NPCów w Elden Ring, i daje ci go, błagając, abyś przywołał jego duszę w walce z Baylem.

Znaczenie wezwania w Elden Ring

Przywołania to zawór bezpieczeństwa ograniczający poziom trudności Elden Ring, umożliwiający wyrównanie szans graczy, którzy są mniej wykwalifikowani, mniej zwinni lub po prostu mniej zdolni do pokonania trudniejszych bossów w grze. Są też tacy, którzy nigdy nie wzywają przywołań , którzy twierdzą, że nigdy nie wzywają do wezwania i psują jakąkolwiek możliwość konstruktywnego omówienia trudności w projektowaniu gier oraz tego, jak można je dostosować, aby więcej osób mogło grać i cieszyć się grą, jednocześnie pozwalając, aby gra przekazywała emocje i doświadczenia, które trudność ma wywołać.

Źródło: www.gamespot.com