Hotel w Amsterdamie w Call of Duty: Modern Warfare 2 jest niezadowolony z „niechcianego zaangażowania”Prawdziwy hotel w Amsterdamie przedstawiony w Call of Duty: Modern Warfare 2 nie jest zadowolony z „niechcianego zaangażowania” w strzelankę FPS od Activision Blizzard.

Jak donosi de Volkskrant (i przetłumaczył go PC Gamer), menedżer hotelu Conservatorium w Amsterdamie powiedział, że firma rozważa obecnie, jak poradzić sobie z niemal dokładnym odtworzeniem na poziomie Tradecraft w Modern Warfare 2 i mapie wieloosobowej Breenbergh Hotel.

„Zwróciliśmy uwagę na fakt, że Conservatorium Hotel w niepożądany sposób jest sceną nowego Call of Duty” – powiedział menedżer Roy Tomassen. „Ogólnie rzecz biorąc, nie wspieramy gier, które wydają się zachęcać do używania przemocy. Gra w żaden sposób nie odzwierciedla naszych podstawowych wartości i żałujemy naszego widocznego i niechcianego zaangażowania”.

Hotel wciąż zastanawia się, jakie kroki podjąć dalej, ale nie podał żadnych wskazówek co do swoich planów, czy są to działania prawne, coś innego, czy w ogóle nic. Firma IGN zwróciła się do Activision Blizzard o komentarz.

Hotel Conservatorium (zwany w grze Hotel Breenbergh) jest częścią znacznie większego poziomu Amsterdamu, który odtwarza kilka ulic i lokalizacji z prawdziwego miasta, choć oczywiście jest to jedyny cel mapy wieloosobowej o tej samej nazwie.

W naszej recenzji pojedynczego gracza 6/10, IGN powiedział: „Kampania Call of Duty: Modern Warfare 2 jest słabą kontynuacją swojego wyrafinowanego poprzednika, uratowaną przez najlepsze w swojej klasie strzelanie”.

Ryan Dinsdale jest freelancerem IGN. Cały dzień będzie mówił o Wiedźminie.Źródło : https://www.ign.com/articles/amsterdam-hotel-featured-in-call-of-duty-modern-warfare-2-is-unhappy-with-unwanted-involvement