Horizon Call of the Mountain zapowiedziane wyłącznie na PSVR 2


Podczas konferencji prasowej Sony CES 2022 firma ogłosiła nowe informacje ze swojego oddziału PlayStation. Obejmuje to nowe informacje na temat PSVR 2, a także nową grę Horizon VR stworzoną wyłącznie z myślą o goglach nowej generacji.

Horizon Call of the Mountain to nowa gra stworzona wspólnie przez Guerrilla i Firesprite, brytyjskiego twórcę gier skupiającego się głównie na grach VR i niedawno przejętego przez Sony.

Będzie to oryginalna gra zbudowana specjalnie na PSVR 2 i zgodnie z postem na blogu PS pozwoli graczom „zagłębić się w świat Horizon”.

Horizon Call of the Mountain – pierwsze zrzuty ekranu

Chociaż nie podano daty premiery, opis YouTube zawierał dodatkowe informacje na temat gry, zauważając, że Horizon Call of the Mountain „obejmuje nowy poziom zanurzenia w wyjątkowym doświadczeniu, zaprojektowanym z myślą o wprowadzaniu technologii sprzętowej, innowacji i rozgrywce. „

Chociaż szczegóły są skąpe, Horizon Call of the Mountain prawdopodobnie wykorzysta wiele nowych funkcji zapowiedzianych dla gogli PSVR 2. Obejmuje to nowe wizualizacje 4K HDR i 110-stopniowe pole widzenia z zupełnie nowym wyświetlaczem OLED, śledzenie od wewnątrz za pomocą zintegrowanych kamer w goglach VR oraz nową technologię Sense, która łączy śledzenie oczu, informacje zwrotne z zestawu słuchawkowego i dźwięk 3D. PSVR 2 zawiera również wbudowany silnik w zestawie słuchawkowym, który zapewnia użytkownikowi fizyczną informację zwrotną.

Firesprite rozpoczął działalność jako marka PlayStation Studios, publikując oferty pracy dla nowych pracowników do pracy nad ambitną narracyjną przygodą AAA. I chociaż Firesprite może planować wiele projektów, przynajmniej jeden z nich to gra VR osadzona w uniwersum Guerrilla Horizon.

Ogłoszenie zbiega się z nadchodzącą premierą Horizon: Forbidden West, która za nieco ponad miesiąc pojawi się na PS4 i PS5.

Matt Kim jest redaktorem wiadomości IGN. Taylor Lyles jest zastępcą redaktora technicznego IGN.Źródło : https://www.ign.com/articles/horizon-call-of-the-mountain-psvr-2-announced