Helldivers 2 na Steamie wkrótce będzie wymagało konta PlayStation Network

Arrowhead Game Studios i Sony Interactive Entertainment ogłosiły, że gra Helldivers 2 na Steamie wkrótce będzie wymagała konta PlayStation Network. Od 30 maja wszyscy nowi gracze będą musieli połączyć swoje konta Steam z kontem PSN, a wszyscy obecni gracze będą musieli to zrobić do 4 czerwca.

Ważne zmiany

Do tej pory konto PSN nie było wymagane, aby grać w Helldivers 2 na PC za pośrednictwem Steam, a wraz z tą nagłą zmianą gracze zaczęli przeglądać recenzje na Steamie, aby wyrazić swoją frustrację. Chociaż ocena gry jest nadal „bardzo pozytywna” – około 80% recenzji użytkowników należy do tej kategorii, odsetek ten jest niższy niż w poprzednich tygodniach.

Jeśli teraz spojrzysz na najnowsze recenzje gry, znajdziesz wiele negatywnych recenzji dotyczących wymogu utworzenia konta PSN.

Wyjaśnione przez Sony Interactive Entertainment

SIE wyjaśnia, że ​​w związku z „problemami technicznymi podczas premiery Helldivers 2 tymczasowo zezwoliliśmy na opcjonalne powiązanie kont Steam z kontem PlayStation Network. Ten okres karencji dobiegnie końca. » Wygaśnięcie rozpoczyna się 6 maja dla nowych graczy i 4 czerwca dla obecnych graczy.

Choć frustracja jest zrozumiała, należy pamiętać, że do założenia konta PSN nie jest wymagana konsola PlayStation – utworzenie jest bezpłatne i można tego dokonać online, bez konieczności posiadania PlayStation 5. SIE zachęca graczy, aby zrobili to przed zmianą, która nastąpi 4 czerwca .

Budowanie społeczności

„Rozumiemy, że może to być niedogodność dla niektórych z Was, ale ten krok pomoże nam w dalszym budowaniu społeczności, z której wszyscy będziecie dumni” – czytamy w ogłoszeniu.

Aby uzyskać więcej, sprawdź Demokratyczną Detonację Obligacji Wojennych, która pojawi się w Helldivers 2 w tym tygodniu, a następnie przeczytaj, jak najnowsza aktualizacja Helldivers 2 zwiększyła maksymalny poziom, dodała śnieg i burze piaskowe i nie tylko. Sprawdź recenzję Helldivers 2 opublikowaną przez Game Informer, aby dowiedzieć się, dlaczego uważamy, że jest to gra, w którą trzeba zagrać.

Co sądzisz o tych zmianach? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com