Helldivers 2 i Ghost of Tsushima: Nowe ograniczenia dla graczy na PC

Ograniczenia dla Helldivers 2 i Ghost of Tsushima

Po usunięciu gry Helldivers 2 ze Steam w 177 krajach w związku z niedawnym problemem z łączeniem kont PlayStation Network fani z niecierpliwością czekają na aktualizacje, zwłaszcza po tym, jak Sony zmieniło zdanie w sprawie decyzji o łączeniu kont. Dzisiaj pojawiło się kilka aktualizacji, ale nie takich, na jakie liczyli fani.

Po pierwsze, Helldivers 2 dodał kraje bałtyckie do swojej listy krajów objętych ograniczeniami, jak podano na stronie SteamDB. Ale co ważniejsze, Ghost of Tsushima został również objęty ograniczeniami w krajach, w których PSN nie jest dostępny, co skutkuje takimi samymi ograniczeniami zakupu jak Helldivers 2.

Oprócz pozostałych 177 gier znajdujących się na liście obie gry są obecnie objęte ograniczeniami w Estonii, na Litwie i Łotwie. Ograniczenia zakupów w grze Helldivers 2 zostały zaktualizowane, aby uwzględnić kraje bałtyckie.

Ponadto Ghost of Tsushima ma teraz te same ograniczenia dotyczące zakupu.

Aktualna sytuacja i wypowiedzi dewelopera

Zmiany te nastąpiły zaledwie kilka dni po tym, jak twórca Ghost of Tsushima, Sucker Punch, wyjaśnił sytuację dotyczącą łącza do konta PSN w nadchodzącej wersji Director’s Cut na PC, zaplanowanej na 16 maja. Studio poinformowało 5 maja, że ​​do korzystania z trybu wieloosobowego online Legends i korzystania z nakładki PlayStation wymagane będzie konto PSN, ale nie w przypadku części dla pojedynczego gracza. Ta nowość zdaje się potwierdzać obawy, że wersja na PC nie będzie dostępna w krajach, w których nie jest dostępny PSN, zwłaszcza że Helldivers 2 wydaje się stanowić wyjątek od zasady łączenia kont.

Mimo że Sony cofnęło 5 maja mocno krytykowaną decyzję nakładającą na graczy Helldivers 2 obowiązek połączenia kont Steam i Playstation Network, ta popularna gra online nadal podlega ograniczeniom w krajach, w których PSN nie jest obsługiwany. Ponieważ strona z recenzjami gry Helldivers 2 na Steamie zaczęła się odradzać po fali krytyki po pierwszym ogłoszeniu, fani uznali dzisiejsze dodanie krajów bałtyckich jako krajów objętych ograniczeniami za niepokojący znak.

„Więc przypuszczam, że nie umożliwią zakupów” – napisał twórca SteamDB Pavel Djundik na X/Twitterze. Sony nie odpowiedziało jeszcze na prośbę IGN o komentarz.

Źródło: www.ign.com