Harold Halibut: zadziwiająca gra wideo stworzona w całości ręcznie

Harold Halibut: gra wideo o wyjątkowym i wciągającym stylu

Ręcznie robiony świat

Deweloper Slow Bros. dosłownie pozostawia ślad w swojej pierwszej grze, Harold Halibut. Każda postać, tekstura, mebel, element garderoby, drewniana deska, guzik, drzwi, a nawet śruby łączące wszystko w całość zostały fizycznie wykonane przez programistów, a następnie zeskanowane w 3D. Rezultat jest uderzający i ożywa pomimo swojego kreskówkowego charakteru, od razu wyróżniając Harolda Halibuta jako jedną z najciekawszych graficznie gier bieżącego roku. Odkrywanie świata Harolda Halibuta przypomina zaglądanie do misternego domku dla lalek, w którym figurki oddychają i zajmują się swoimi sprawami, wykazując niepokojące ludzkie cechy.

Wizja, nad którą pracowaliśmy od 14 lat

Wizja Onata rozpoczęła się 14 lat temu w jego kuchni, gdzie zaczął budować modele i zestawy retro-przyszłości, w której ludzka kolonia opuszcza Ziemię podczas zimnej wojny i udaje się w 200-letnią podróż. Lata na pokładzie statku w poszukiwaniu nowej planety . Kiedy statek o nazwie FEDORA rozbija się na planecie, pasażerowie muszą teraz znaleźć sposób na osiedlenie się na planecie. Wcielasz się w Harolda Halibuta, prostego konserwatora, który wykonuje monotonne codzienne zadania, ale jest doskonałym wprowadzeniem do społeczeństwa FEDORY, jej polityki i życia jej mieszkańców.

Eksploracja w sercu gry

Harold Halibut nie zawiera łamigłówek, ale koncentruje się na eksploracji, wyborach i nietrudnych minigrach. Świat Harolda Halibuta jest główną siłą napędową gry i jej bohaterów. Nie chodzi o to, żeby się przez nią spieszyć, ale żeby ją odkryć, poświęcając czas na przyswojenie wszystkich najdrobniejszych szczegółów. Każda postać jest wyjątkowa pod względem wyglądu i poglądów na życie, co zapewnia głęboką ludzką perspektywę na ludzi, których rzadko widujemy.

Źródło: www.gamespot.com