Halo Infinite otrzyma w przyszłym tygodniu nagrody XP oparte na dopasowaniu i wydajności, a oto jak to będzie działać


Jedną z najbardziej kontrowersyjnych części Halo Infinite jest podejście do postępów, ponieważ pierwotnie nagradzało graczy tylko XP za ukończenie wyzwań, a nie za to, jak radzili sobie w meczu. To wszystko ma się zmienić, ponieważ zimowa aktualizacja Halo Infinite doda PD zależne od dopasowania i wydajności, gdy zostanie wydana 8 listopada.

Jak opisano szczegółowo w Halo Waypoint, Match XP Beta jest częścią misji 343 Industries, której celem jest uwzględnienie opinii graczy dotyczących postępów. Dzięki Match XP „gracze zostaną nagrodzeni za grę w dowolnym trybie, a twoje wyniki w tych meczach będą się wiązać z tymi nagrodami”. Co więcej, „większość PD” będzie pochodzić z PD meczu, a nie wyzwań.

Podgląd PD meczu po meczu Halo Infinite. Źródło obrazu: 343 branż

8 listopada PD meczu nagrodzi graczy PD za takie rzeczy, jak ukończenie meczów i bycie w zwycięskiej drużynie, a także nagrodzi ich większą liczbą PD za miejsce, w którym zajmują miejsce na koniec meczu.

343 powiedział, że nazywa to „Match XP Beta”, ponieważ będzie „monitorować wartości dla każdej kategorii nagród, dostosowując je w miarę postępów z tym nowym modelem”. Oznacza to, że wartości nie będą ostateczne po nadejściu PD za mecz i zostaną odpowiednio dostosowane.

PD meczowe będą głównym motorem postępów w przepustce bojowej, a wyzwania zapewnią „dodatkową premię” do zdobywania tych poziomów. Celem Wyzwań, według 343, jest „przekierowanie” i będą one teraz „głównie służyć jako ścieżka do zdobywania co tydzień przedmiotów do personalizacji poprzez Ostateczną Nagrodę”. Nadal będą dostępne PD, ale PD meczowe będą głównym źródłem postępów.

343 aktualizuje sposób działania wyzwań, a trzy „główne punkty” zmian są następujące:

  • Jesteśmy redukcja liczba Wyzwań wymaganych do osiągnięcia Ostatecznego Wyzwania od 20 do 10
  • Wszystkie wyzwania w zwykłych cotygodniowych taliach można ukończyć za każdy lista odtwarzania
  • Wyzwania są ogólnie bardziej „ogólne”

Zimowa aktualizacja będzie również pierwszym krokiem do tego, aby „wszystkie wyzwania były niezależne od playlisty”. Oznacza to, że na razie wyzwania związane z wydarzeniami nadal można wypełniać tylko na listach odtwarzania wydarzenia, ale to wszystko zmieni się w przyszłości.

Jak te zmiany siedzą z tobą? Pamiętaj, aby dać nam znać, co myślisz o przyszłości Halo i co chcesz zmienić.

Oprócz PD meczu, gracze Halo Infinite będą również mogli spodziewać się oficjalnej premiery trybu Forge Mode 8 listopada i pełnej wersji kampanii kooperacyjnej online. Niestety, kooperacja na podzielonym ekranie została całkowicie anulowana.

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić możliwą historię? Wyślij e-mail na adres newsstips@ign.com.

Adam Bankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @AdamKurs i dalej Skurcz.

Źródło : https://www.ign.com/articles/halo-infinite-is-getting-match-and-performance-based-xp-rewards-next-week-and-heres-how-it-will-work