Halloweenowe wydarzenie Pokemon GO rozpoczyna się w tym tygodniuGdy osiągamy półmetek w obecnym Sezonie Mischief Pokemon GO, gra Niantic AR Pokemon szykuje się na Halloween. Wydarzenie zawiera nową zawartość fabularną, bonusy, przerażające kostiumy zarówno dla Pokemonów, jak i trenerów, a także mnóstwo upiornych Pokemonów pojawiających się coraz częściej na świecie.

Fabuła Season of Mischief trwa, a trenerzy zostali poproszeni o zbadanie mitycznego Pokemon Hoopa. Wydarzenie Halloween przyniesie dwie nowe aktualizacje do śledztwa Hoopa, z których pierwsza będzie dostępna od 15 października, a druga pojawi się 22 października. Dostępna będzie również nowa historia badań specjalnych oparta na noszącym maskę Pokemon Yamask.

GO Battle League do października otrzyma Puchar Halloween, a także zadania związane z badaniem czasowym oparte na uczestnictwie w Pucharze.

Przez cały czas trwania wydarzenia dostępnych będzie wiele dodatkowych bonusów, w tym podwójne cukierki transferowe, cukierki Catch, cukierki Hatch i gwarantowane cukierki XL, gdy idziesz ze swoim kumplem.

W ekscytujących wiadomościach dla fanów oldskulowych Pokemonów, Niantic przywraca kultowy motyw Lavender Town, ze zremiksowaną wersją piosenki odtwarzaną co wieczór podczas wydarzenia. Ci, którzy chcą wejść do sezonu, mogą również kupić garść nowych przedmiotów i zestawów awatarów o tematyce Halloween, a także wypatrują strasznych strojów sportowych dzikich Pikachu, Piplup i Drifblim.

Wyróżnione pokemony będą rotować z dwiema częściami wydarzenia: pierwsza to Creepy Companions, która potrwa od 15 do 22 października i będzie zawierać pokemony typu psychicznego i trucizny. W grze zadebiutuje Galarian Slowking, uzyskany przez ewolucję z Galarian Slowpoke, który jest dostępny podczas jednogwiazdkowych rajdów podczas wydarzenia. Wiele pokemonów typu Psychic i Poison pojawi się na wolności, w rajdach, w jajach, a podczas spotkań badawczych w terenie możesz zobaczyć pełną listę tutaj.

Druga część wydarzenia nosi nazwę Ghoulish Pals, trwa od 22 do 31 października i zawiera Pokemony typu Ghost. W tym wydarzeniu zadebiutuje wiele nowych Pokemonów, w tym Phantump, Trevenant, Pumpkaboo i Gourgeist. Niantic wprowadza również nową mechanikę, w której Pumpkaboo i Gourgeist pojawią się w czterech różnych rozmiarach, które będą wyraźnie różne w grze. Wiele innych Pokemonów typu Ghost będzie również ponownie dostępnych w dzikich spotkaniach, najazdach, jajach i spotkaniach badawczych w terenie. Sprawdź pełną listę drugiej połowy tego wydarzenia tutaj.

GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.Source : https://www.gamespot.com/articles/pokemon-gos-halloween-event-begins-this-week/1100-6496970/?ftag=CAD-01-10abi2f