Hades II we wczesnym dostępie od 2 kwartału 2024 na PC!

Supergiant Games, studio stojące za grami Hades i Bastion, ogłosiło, że Hades II ukaże się we wczesnym dostępie w drugim kwartale 2024 roku na PC za pośrednictwem Steam i Epic Games Store. Studio nie ujawniło jednak konkretnej daty.

Zapowiedź Hadesa II

Supergiant ogłosił Hades II podczas gali Video Game Awards 2022 w grudniu zeszłego roku i planuje wypuścić grę we wczesnym dostępie. Strategię tę zastosowano już w pierwszym Hadesie, przed jego chwalebną premierą w wersji 1.0 w 2020 roku na PC i Switchu, a następnie w 2021 roku na PlayStation i Xbox. Mniej więcej dziewięć miesięcy później Supergiant wydał aktualizację rozwojową tej długo oczekiwanej kontynuacji, ujawniając okno premiery wczesnego dostępu w drugim kwartale 2024 roku.

„Dziękujemy za cierpliwość podczas przygotowań do tej premiery” – pisze Supergiant w aktualizacji rozwojowej. „Być może zastanawiacie się, dlaczego nie możemy teraz uruchomić wczesnego dostępu, skoro gra wydawała się bardzo zaawansowana w pierwszym zwiastunie. Powodem jest to, że Hades II będzie miał co najmniej tyle samo zawartości już pierwszego dnia we wczesnym dostępie, co oryginalna gra po premierze we wczesnym dostępie na Steamie.

I chociaż wczesny dostęp z definicji oznacza, że ​​gra nie jest jeszcze ukończona, nadal chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby Hades II był wart Twojego czasu, gdy tylko będzie można w niego w jakikolwiek sposób zagrać. »

Już dziś możesz dodać Hadesa II do swojej listy życzeń na platformie Steam i w sklepie Epic Games Store. Supergiant poda więcej szczegółów na temat dokładnej daty wczesnego dostępu, cen i wymagań systemowych bliżej premiery.

Testy techniczne i główne aktualizacje

Przed premierą wczesnego dostępu, ale jeszcze w drugim kwartale 2024 r., Supergiant przeprowadzi test techniczny z ograniczoną próbą graczy. Celem tego testu jest znalezienie i rozwiązanie wszelkich problemów technicznych lub problemów ze zgodnością, które mogły zostać przeoczone, aby zapewnić płynną rozgrywkę osobom wypróbowującym Hades II we wczesnym dostępie. Ten test techniczny będzie „znacznie mniej kompletny niż to, co będzie obecne w momencie premiery wczesnego dostępu”. Będzie ono ograniczone do stosunkowo niewielkiej grupy graczy, którzy już wyrazili zainteresowanie uczestnictwem.

Supergiant planuje także kilka dużych aktualizacji po premierze Hades II we wczesnym dostępie, które dodadzą resztę podstawowej zawartości gry i udoskonalą ją w oparciu o opinie graczy. Historia będzie się rozwijać z każdą aktualizacją, podobnie jak liczba postaci i Twoje relacje z nimi. Okres wczesnego dostępu zakończy się wraz z premierą wersji 1.0, która będzie oznaczać zakończenie historii gry i ostatnie poprawki. Studio nie wie jeszcze, ile czasu zajmie przejście z wczesnego dostępu do wersji 1.0 Hades II.

„Na razie naszym celem jest dalszy rozwój podstawowej zawartości – środowisk, postaci, broni, błogosławieństw, wydarzeń fabularnych, muzyki i nie tylko – podczas gdy przygotowujemy się do testów technicznych i uruchomienia wczesnego dostępu w drugim kwartale w tym roku” – podsumowuje aktualizacja. „Jeszcze raz dziękujemy za cierpliwość i wsparcie, gdy pracujemy nad tym, aby nasza pierwsza kontynuacja spełniała nasze standardy, i mamy nadzieję, że Twoja również”.

Podczas gdy czekamy na premierę wczesnego dostępu, możecie obejrzeć zwiastun zapowiadający Hades II i przeczytać recenzję Hadesa autorstwa Game Informer.

Czy zamierzasz zagrać w Hades II we wczesnym dostępie? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com