Hades dostępny na iOS za pośrednictwem serwisu Netflix: niezbędna gra

Hades: uznana gra wideo dostępna na iOS za pośrednictwem serwisu Netflix

Gra Hades, rogue-like dungeon crawler opracowana przez Supergiant, pojawi się na iOS w ramach subskrypcji Netflix jeszcze w tym miesiącu, 19 marca.

Czwarta gra studia Supergiant, po imponującym Bastionie, Transistorze i Pyre, Hades opowiada historię prób ucieczki głównego bohatera Zagreusa z Zaświatów i dotarcia na Olimp z pomocą całego panteonu greckich bogów.

Niezwykłe funkcje i grywalność

Jest to przygodowa gra akcji w rzucie izometrycznym, zbudowana wokół dynamicznego systemu walki, który wzoruje się na klasycznym modelu rogue-like, oferując przydatne, stałe ulepszenia po każdej nieudanej próbie ucieczki, pozwalając Zagreusowi za każdym razem nieco przybliżać się do wolności.

Gra jest zarówno lekka, jak i gęsta, łączy w sobie wiele ciekawych możliwości rozgrywki ze wspaniale skonstruowanymi postaciami i progresywną narracją, która sprawia, że ​​nieoczekiwane połączenie się z grą jest bardzo łatwe. Gra Hades wywarła na nas tak duże wrażenie, że po premierze w 2020 r. zdobyła odznakę Eurogamer Rekomendowane i została uznana przez witrynę za Grę Roku.

Zoptymalizowana wersja iOS z nowymi funkcjami

Hades pojawi się w tym miesiącu na iOS za pośrednictwem serwisu Netflix i będzie oferował obsługę 60 klatek na sekundę, w pełni konfigurowalne sterowanie dotykowe (i jest kompatybilny z kontrolerami Bluetooth, jeśli wolisz grać w ten sposób), przeprojektowany interfejs, zapisywanie w chmurze, osiągnięcia i czytanie offline.

I to nie koniec Hadesa w 2024 roku; Supergiant potwierdził, że długo oczekiwana kontynuacja – wraz z nowym bohaterem – pojawi się we wczesnym dostępie na PC jeszcze w tym roku.

Źródło: www.eurogamer.net